Ethereum Gündemde: ABD’deki İlk Spot Ethereum ETF İçin Başvurular Yapıldı

Bitcoin Haber

Kripto analiz platformu Santiment, Ethereum’un (ETH) kripto para dünyasının gündeminde olduğunu belirtiyor. Bu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) onay verebileceği beklentisinin bir sonucu. Özellikle 21Shares ve ARK Investment Management şirketlerinin ABD’deki ilk spot Ethereum ETF’ini sunmak için SEC’ye başvurması, Ethereum’un gündemde kalmasını sağladı. Eğer başvurular onaylanırsa, ABD’deki ilk Ethereum tabanlı ETF sunulmuş olacak.

Hem Ethereum hem de Bitcoin (BTC) fiyatları, bahsi geçen şirketlerin Ethereum ETF başvuruları sonrasında yükseldi. Ancak bu yükselişin kısa sürdüğü ve her iki kripto paranın da başvuru duyurusu öncesi fiyat seviyelerine geri döndüğü belirtiliyor. Ethereum’un fiyatında potansiyel bir artış bekleniyor ve analistler, ETH/BTC’nin dibe vurmuş olabileceğini ve bunun fiyatlarda potansiyel bir yükselişin işareti olabileceğini belirtiyorlar.

Ethereum ağı üzerindeki geliştirmeler hız kesmeden devam ediyor. Ethereum istemcisi Nethermind, kısa süre önce doğrulayıcı istemciler ve düğüm operatörleri için bir güncelleme yayınladı. Bu, Ethereum’un gelişiminde önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Santiment’in verilerine göre, Ethereum ağındaki tekil cüzdan adresi etkileşimlerinde de önemli bir artış gözlemlendi.

Kripto para balinaları da Ethereum’a yönelmiş durumda. Analist Ali Martinez, son 24 saat içinde balinaların yaklaşık 425 milyon dolar değerinde 260 binden fazla ETH satın aldığını belirtiyor. Bu durum, Ethereum’un gelecekteki potansiyeline olan inancı gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Ekosistemi, zkEVM Linea ve Proto-Danksharding Teknolojileri ile Nasıl Ölçeklenecek?

Sonraki Haber

“Yeni Bitcoin Fiyat Modeli: 2025’te Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi”

İlgili Haberler