Ethereum ETF’lerinin Performansı Bitcoin’e Dönüş Çağrısını Tetikledi

Bitcoin Haber

ABD’de dokuz yeni Ethereum (ETH) vadeli işlem borsa yatırım fonunun (ETF) beklentilerin altında performans göstermesi, Norveç merkezli dijital varlık araştırma ve yatırım şirketi K33 Research’deki analistleri Bitcoin‘e (BTC) geri dönme çağrısı yapmaya itti. K33 Research analistleri Anders Helseth ve Vetle Lunde, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin ilk işlem hacminin, ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin (BITO) Ekim 2021’deki ilk işlem gününde ulaştığı işlem hacminin yalnızca yüzde 0,2’sine ulaştığını belirterek, ETH’de frene basma ve BTC’ye geri dönme vaktinin geldiğini belirttiler.

Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin beklentilerin altında performans göstermesi, piyasa analistlerine göre, kurumsal iştahın eksikliğini gösteriyor. Lunde’nin Ethereum vadeli işlem ETF’lerine dönük kurumsal iştah eksikliği, ETH tahsisini artırma yönündeki önceki tavsiyesinden geri adım atmasına neden oldu.

Lunde, kripto para piyasasının büyük çoğunluğunun anlamlı kısa vadeli fiyat katalizörlerinden yoksun olduğunu ve büyük olasılıkla öngörülebilir gelecekte yatay seyrine devam edeceğini belirtti. Lunde’ye göre mevcut görünüm, önümüzdeki yılın başlarında bir spot Bitcoin ETF’sine onay çıkması ve Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenen Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasıyla değişebilir.

Alım satım platformu eToro’nun küresel piyasalar stratejisti Ben Laidler, biraz daha düşüş trendinde olsa da kripto para piyasası için Lunde’ninkine benzer bir yol çiziyor. Laidler, BTC gibi temel kripto paraların fiyatları için muhtemel aşağı yönlü tetikleyicinin mevcut makro trendler olabileceğini belirtti.

Sonuç olarak, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin beklenenden düşük performansı ve kurumsal iştahın eksikliği, analistlerin Bitcoin’e dönme çağrısını tetikledi. Kripto para piyasasının kısa vadede anlamlı bir fiyat katalizörü olmadığı ve yatay seyrine devam edeceği düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Volatilitesi Artıyor Ancak Sert Bir Düşüş Beklenmiyor

Sonraki Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ethereum ETF’lerini Onaylaması ETH Fiyatında Yükselişe İşaret Ediyor

İlgili Haberler