Bitcoin Yatırımcılarına Japonya’dan İyi Haber!

Bitcoin Yatırımcılarına Japonya’dan İyi Haber!

Bitcoin sahneyi neredeyse aylardır altcoin’lere verse de geçtiğimiz hafta itibariyle ipleri yeniden eline aldığını kanıtladı. Lider kripto para biriminin 9.300 dolardan 10.500 dolara, buradan 11.000 dolara ve bugün itibariyle de 11.600 dolara kadar yükselmesi, yeniden Bitcoin’i gündemin tam merkezine yerleştirdi.

Japon Yatırımcılar Geri Döndü

Birçok yatırımcı söz konusu yükselişin sebebini kurumsal yatırımcılar olarak görse de artış Japonya’dan kaynaklanmış olabilir. Coincheck kripto para borsasının kurucu ortağı Yusuke Otsuka konu hakkında yayınladığı bir bildiride Japonya’nın “eski ve sessiz” Bitcoin hesaplarının yeniden aktif olmaya başladığını vurguladı.

Bitcoin’in bu hafta kritik direnç seviyesini kırmasından önce söz konusu yatırımcıların hesaplarında tekrar hareketlilik görüldüğünü belirten Coincheck kurucu ortağı, ticari hacmin de iki kat arttığını belirtti. Coincheck sektörün en tanınan kripto para borsalarından birisi ve yaşadığı talihsiz saldırıya rağmen yeniden aktif bir şekilde hizmet vermekte.

Otsuka, bu hacmin “normal” olmadığını belirterek bu seferki yükselişin diğerlerinden bile farklı olduğunu vurguladı. Monex Group’un CEO’su Oki Matsumoto ise ek bir açıklama ile şu an Altın fırsatını kaçıranların Bitcoin alarak bunu telafi etmek istediğini vurguladı. Altın fiyatı 1.700 dolar seviyesinden 1.980 dolar seviyesine çıktı ancak şu sıralar durgun bir görüntü çiziyor.

Japonya’nın yanı sıra ABD de Bitcoin için önemli bir gelişmeye sahne olabilir. Bütün bunlar ışığında sebep ne olursa olsun önümüzdeki tarihlerde Bitcoin’in daha da fazla yükseldiğine tanıklık edebiliriz.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.