Ethereum Değer Kaybederken Bitcoin Yatırım Fonları Artıyor

Bitcoin Haber

Kripto para sektöründe Bitcoin liderliğinde yaşanan düşüşler devam ederken, Ethereum da değer kaybediyor. Bu durum, altcoin’ler için ciddi riskler oluşturuyor. Ethereum, Bitcoin karşısında son 15 ayın en düşük seviyesini gördü. Bu seviye, Ethereum’un ekosistem güncellemesi ile birlikte proof-of-stake’e (PoS) geçmesinden bu yana görülen en düşük rakam. ETH/BTC paritesinde yaşanan düşüşle bu hafta 0,056 BTC seviyesi görüldü. Bu durum, aşağı yönlü risklerin daha da artmasına neden oldu. ETH/BTC paritesi 200 haftalık EMA seviyesini destek olarak kaybettikten sonra 2023’te benzer satış risklerine odaklanıyor.

Ethereum’un Bitcoin’e karşı değer kaybı, kurumsal sermaye akışı verilerine de yansıdı. CoinShares’in verilerine göre, 6 Ekim itibariyle Bitcoin’e özgü yatırım fonlarında 246 milyon dolarlık fon girişi yaşandı. Ethereum fonları ise aynı dönemde 104 milyon dolar değerinde sermaye kaybetti. Bu durumun, Amerika Birleşik Devletler’inde onay alması beklenen olası bir spor Bitcoin borsa yatırım ürünü (ETF) hakkında artan söylentilerden kaynaklandığı düşünülüyor.

Analistler, Bitcoin ETF lansmanının 600 milyar dolar çekeceğini belirtiyorlar. Ayrıca, Bitcoin’in 2024 yılında yaşanması beklenen dördüncü halving etkinliğinin ardından altcoin piyasasına nazaran değer kazanması bekleniyor. Bitcoin ve Ethereum’un gelecekteki performansları hakkında tahminlerde bulunan analistler, kripto para piyasalarındaki bu düşüşün nedenlerini ve olası etkilerini analiz ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kaliforniya Valisi Newsom, Kripto Hizmeti Veren İşletmelere Daha Sıkı Düzenlemeler Getiriyor

Sonraki Haber

Uniswap, KYC Özelliği ile DeFi Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlatıyor

İlgili Haberler