Bitcoin 26.000 Doları Aştı: Kripto Para Piyasası Yükselişte

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin, günün ilk saatlerinde 26.000 dolar fiyat seviyelerini aştı. Bu artış ile birlikte kripto para piyasası da yükselişe geçti ve kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 1,05 trilyon dolar seviyelerine ulaştı. Ethereum’un değeri de son artışlarla birlikte 1650 dolar seviyelerine yaklaştı.

BTC’deki yükselişin etkisiyle çoğu kripto para biriminde de değer artışları kaydedildi. Bu süreçte son 24 saatte ortalama 55 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Akşam saatlerinde JP Morgan Chase’den önemli bir Blockchain hamlesi geldiği de medyada yer aldı.

Kripto para analisti Michael Van de Poppe, Bitcoin’deki son durumu değerlendirdi. Analist, 25.500 dolar seviyelerinin kritik bir destek bandı olduğunu ve bu seviyelerin altına inilmesi durumunda değer kayıplarının derinleşebileceğini belirtti. Ancak olası yükseliş senaryolarına da değinen analist, Bitcoin’in Eylül ayında kritik seviyeleri koruması durumunda yeni bir yükselişin başlayabileceğini söyledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) ETF Yarışında Rekor Seviyeleri Zorlarken, Piyasa Etkileri Nelerdir?

Sonraki Haber

FBI, 41 Milyon Dolarlık Kripto Hırsızlığının Arkasında Lazarus Hacker Grubunu İşaret Ediyor

İlgili Haberler