Enjin Coin’de 100 Milyon Token Yakıldı: ENJ Fiyatı Yükselişe Geçti

Bitcoin Haber

Altcoin dünyasında önemli bir yer tutan ve yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Enjin Coin (ENJ) hakkında önemli bir haber geldi. Blockchain güvenlik şirketi PackShield, 100 milyon adet Enjin Coin’in yakılarak dolaşımdan çıkarıldığını duyurdu. Bu durum, ENJ’nin değerini artırmak amacıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 23 milyon dolar değerindeki bu yakım işlemi sonrasında ENJ’nin fiyatı yükselişe geçti.

ENJ, yakım haberi öncesinde 0,226 dolar değerindeydi. Haber sonrasında ise yaklaşık %2’lik bir artışla 0,232 dolara kadar çıktı. Piyasa gözlemcileri, bu yakım haberinin ENJ’nin fiyatı üzerindeki olumlu etkisini sürdüreceğini düşünüyor.

Enjin Coin, Temmuz 2017’de duyurulan ve Haziran 2018’de Ethereum Blockchain’i üzerinde piyasaya sürülen bir projedir. Enjin tarafından oluşturulan bir oyun ürünleri ekosistemidir. Enjin’in amiral gemisi olan Enjin Network, kullanıcıların web siteleri ve klanlar oluşturabileceği, sohbet edebileceği ve sanal eşya mağazalarına ev sahipliği yapabileceği bir sosyal oyun platformudur.

Enjin, oyun geliştiricilerine oyun içi öğeleri Ethereum Blockchain’i üzerinde tokenize etme imkanı sunar. Bu platform, dijital varlıkları desteklemek için bir ERC-20 tokeni olan Enjin Coin’i kullanır. Bu sayede oyun içi öğeler, gerçek dünya değeriyle satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir.

Son olarak, Enjin Coin, NFT‘ler gibi Blockchain temelli varlıklarının değerini desteklemek için kullanılan dijital bir değer deposudur. Enjin platformu kullanılarak basılan her varlık, NFT’lerin içinde kilitlenen ve dolaşımdan kaldırılan bir basım kaynağı olan ENJ’yi içerir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink (LINK) Yatırımcılarına Büyük Hareketlilik Haberi

Sonraki Haber

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in ETH Transferleri Tartışma Yaratıyor

İlgili Haberler