Dogecoin’deki Satış Baskısı ve Fiyat Değişiklikleri Yatırımcıları Endişelendiriyor

Bitcoin Haber

9 Ekim’de Dogecoin (DOGE), sert bir satış baskısıyla karşılaştı. Bu durum, Haziran ayındaki dalgalanmaları hatırlatan bir fiyat değişikliği yarattı ve yatırımcılar tarafından olumsuz bir işaret olarak değerlendirildi. Piyasada yaşanan inişli çıkışlı hareketler ve oluşan savaş ortamı, piyasada güçlü bir düşüş havası oluşturdu. Bu durum, short işlemler konusunda fırsat arayan günlük trader’ları etkileyebilir.

Kırmızı kutu ile belirtilen alan, 0,06 dolar bölgesinde bulunan 4 saatlik yükseliş emri bloğunun sınırlarını belirtiyor. Fiyatın bu bölgenin altına bir kırılım yaşaması, DOGE’nin geleceği ile ilgili potansiyel fiyat hareketlerini ortaya çıkardı.

Eylül sonundaki fiyat rallisi, Fibonacci geri çekilme seviyelerini getirdi. Bu durum, fiyatın 0,0593 dolar seviyesinden 0,0642 dolara kadar devam eden bir süreci beraberinde getirdi. Trader’lar, düşüşün önünde bulunan direnç bölgesinden gelebilecek bir reddin ve yeniden testin ardından short pozisyonları göz önünde bulundurabilirler.

Spot Kümülatif Hacim Deltası (CVD), 5 Ekim ve 9 Ekim tarihleri arasında yatay bir seyirdeydi ve 9 Ekim’den sonra düşmeye başladı. Bu fiyat düşüşü, Bitcoin‘in hareketiyle paralellik gösterdi. Aynı dönemde Bitcoin fiyatı 27.400 dolar seviyesine kadar geriledi. Ayrıca Açık Faiz (OI) grafiği de düşüş yönündeydi ve Dogecoin’deki daha büyük kayıpların önümüzdeki günlerde görülebileceğine işaret ediyordu.

Son olarak, bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığı, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları nedeniyle risk taşıdığı ve yatırımcıların işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmeleri gerektiği belirtilmiştir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Brezilya’dan Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya Dolandırıcılık Suçlaması

Sonraki Haber

Bitcoin’in Lightning Network’ü İki Yılda %1212 Büyüme Kaydetti

İlgili Haberler