Tesla’dan Beklenen Hamle Geldi! Dogecoin Fiyatı Yükseldi!

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın artık şirketin ürünleri için ödeme olarak Dogecoin‘i (DOGE) kabul ettiğini duyurdu. Dolayısıyla artık Tesla mağazasındaki DOGE’ye uygun ürünler, Tesla’nın Dogecoin cüzdanına DOGE gönderilerek satın alınabilir.

Tesla Dogecoin’i Kabul Etti

Firma Dogecoin’i kabul ettiğini açıkladı ancak başka bir kripto para birimini kabul etmediklerini de belirtti. Ayrıca Tesla, müşterilerin Dogecoin dışında herhangi bir kripto para göndermesi halinde bu kripto paraların müşteriye iade edilmeyeceğini de belirtiyor.

Ayrıca DOGE ile satın alınan ürünlerde iade, değişim ve iptal işlemi de yapılamıyor. Yani Tesla, DOGE aracılığıyla yapılan ve nakitle değiştirilemeyecek tüm satışları nihai olarak değerlendiriyor.

Dogecoin Topluluğunun Tepkisi

Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, duyuruya anında yanıt vererek Dogecoin topluluğunu harekete geçirdi. Markus yaptığı paylaşımda, “Pekala Dogecoin topluluğu, ne yapacağınızı biliyorsunuz” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Dogecoin topluluğundan bazı isimler DOGE kullanarak satın alma işlemi yaptıklarını ifade ederken bir kullanıcı DOGE ile satın aldığı aracın ekran görüntüsünü paylaştı.

Öte yandan bir ay önce Tesla, işlemler için DOGE’yi kabul etmeye başlayacaklarını doğruladı. Bu hamlenin ardından DOGE fiyatı %25 gibi bir artış yaşadı. Yapılan son açıklama ise kripto para biriminin fiyatının %18’in üzerinde yükselmesini sağladı.

Bunlara ek olarak Musk daha önce yaptığı açıklamalarda, Dogecoin’in ödemeler için Bitcoin’den daha iyi olduğunu da dile getirmişti. Musk, DOGE’nin enflasyonist olduğunu ve bunun insanları bir değer deposu olarak kullanmak yerine harcamaya teşvik ettiğini belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple (XRP) Topluluğu Artık İsyan Etti! Dava Ne Zaman Bitecek?

Sonraki Haber

Monsta Infinite, ilk MMORPG P2E NFT Game Beyond ve Axie Infinity Copier’ı Başlatıyor

İlgili Haberler