Dogecoin ve Shiba Inu’nun Borsa Listelenmeleri Devam Ediyor!

İlayda Peker

Pazartesi günü yapılan açıklamalara göre şu anda piyasa hacmi bakımından en büyük iki mem coin olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu‘nun (SHIB) Hindistan borsası Unocoin’de işlem görmeye başlıyor.

Mem Coin’ler İçin Yeni Listeleme

Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar artık Dogecoin de Hindistan rupisi ile işlem yapabiliyor. Shiba Inu’da ise geleneksel para işlem çifti bulunmuyor. Kullanıcılar bu noktada SHIB/USDT işlem çiftini kullanabiliyor.

2013 yılında kurulan Unocoin, Hindistan’ın önde gelen BTC-INR işlem platformu olarak biliniyor ve “Indian Coinbase” lakabı ile anılıyor. Borsa, Ekim ayında, Birleşik Ödeme Arayüzü (UPI) işlemleri için destek ekleyerek, kullanıcıların platforma önemli ölçüde daha hızlı geleneksel para yatırmasını mümkün kıldı.

Öte yandan Shiba Inu, son iki aydır Hint borsalarında önemli ilerleme kaydetti. Ekim ayının başlarında, Shiba Inu’nun büyük rallisinden önce, ülkenin en eski kripto yatırım platformlarından biri olan ZebPay, şaka coin için destek ekledi.

Bunlara ek olarak Shiba Inu 28 Ekim’ de 0,00008845 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdıktan sonra düşüş geçti ve son günlerde 0,000033 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Hindistan Kripto Yasası

Yerel basında çıkan haberlere göre, Hindistan’ın çok konuşulan kripto para birimi yasası yakında halka açıklanacak. Başlangıçta Hindistan’da tüm özel kripto para birimlerinin yasaklanacağı düşünülürken, tasarının yasaklamak yerine yeni ortaya çıkan varlık sınıfını düzenlemeyi amaçladığı bildiriliyor. Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu, dijital varlıkları denetlemekten sorumlu olacak.

Mevzuat, yeni kripto kurallarına uymayanlar için 200 milyon INR’ye (2,63 milyon $) kadar para cezası ve 1,5 yıl hapis cezası gibi katı cezalar içerecek.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Altcoin’ler Kıpkırmızı: Ethereum’da (ETH) Son Durum ve Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Değişmeyen Bitcoin Eleştirisi Tekrarlandı: BTC Bir Balon

İlgili Haberler