Popüler Analist Bitcoin Yatırımcılarının İçine Su Serpti: Ralli Başlayacak!

İlayda Peker

Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para birimleri son zamanlarda düşüş grafikleri çiziyor. Ancak bir on-chain analist, BTC’de yaşanacak arz sıkıntısı sebebiyle lider kripto para biriminin yakın zamanda yeni bir ralli başlatmasının mümkün olduğunu ifade ediyor.

Arz Sorunu ve Bitcoin Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden Will Clemente, bir Bitcoin arz şokunun yaşanacağını ve bu sebeple BTC fiyatında önemli artışların olabileceğini dile getiriyor. Clemente yaptığı açıklamalarda arz şokunun bu hafta da devam ettiğini ve yakın zamanda Bitcoin fiyatında bir yükseliş yaşanacağını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Clemente, küresel anlamda Bitcoin benimsenmesinde de artış olduğu, bu durumun arz sorununu tetikleyeceğini ve böylece fiyatların artışa geçeceğini de sözlerine ekliyor.

Analist, Bitcoin’in likit olmayan arz oranının, Mart 2020’de COVID-19 pandemisinin neden olduğu satışlardan bu yana istikrarlı bir yükseliş eğiliminde olduğunu ekliyor. Clemente’ye göre, bahsi geçen oran BTC’nin likit olmayan arzını kümülatif veya artan arzına bölerek hesaplanabilir.

Balinalar Satın Alıyor

Clemente ayrıca 1.000 BTC ile 10.000 BTC arasında varlık bulunduran Bitcoin balinalarının da Temmuz ayının başından bu yana sürekli bir satın alma yaptığını ifade ediyor. Analist, bu büyük  yatırımcıların son 14 gün içinde varlıklarına 2.40 milyar doların üzerinde BTC eklediğini vurguluyor:

Bitcoin balinaları, son 2 hafta içinde varlıklarına 76.441 BTC ekledi

Dolayısıyla popüler analiste göre Bitcoin bir ralliye hazırlanıyor olabilir. Clemente’nin bu görüşleri, Bitcoin’in henüz 2021 için rekorunu kırmadığını ve 64.900 doların rekor fiyat olmadığını düşünen isimlerin görüşlerini de destekler nitelikte.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İki Ünlü Ekonomistten Stablecoin’lerle İlgili Risk Uyarısı!

Sonraki Haber

Çin Bitcoin Sayesinde ABD’den Dolar Topluyor! Çin Yasakları Nereye Varacak?

İlgili Haberler