Dogecoin Yatırımcılarını Bekleyen Gelişmeler ve Tahminler

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in fiyat hareketleri olumsuz seyrediyor ve bu durum DOGE yatırımcılarına iyi sonuçlar getirmiyor. Son dört günde DOGE yatırımcıları yaklaşık yüzde 28’lik bir kayıp yaşadı. Bu durum, Dogecoin‘in yükseliş eğilimini sürdüremeyerek düşüş eğilimine girmesini gösteriyor.

Günlük grafikte oluşan ‘death cross’, düşüş eğiliminin kısa ve orta vadede süreceğini öngörüyor. Eğer Bitcoin fiyatındaki düşüş hızlanırsa, DOGE’un 0,5 dolar ve altına düşmesi oldukça mümkün. Önümüzdeki hafta yaşanacak gelişmeler, hızlı bir toparlanma veya düşüş trendinin devamı konusunda belirleyici olacak.

Dogecoin adreslerinin yarısından fazlası mevcut fiyatla zararda. Yaklaşık %56,6 Dogecoin adresi, mevcut piyasa fiyatından DOGE tokenlarını satsalar zarar edecek. Ancak, Dogecoin adreslerinin sayısı istikrarlı bir büyüme gösteriyor. Son 30 günde DOGE tutan ortalama adres sayısı yaklaşık 4,81 milyon oldu.

Dogecoin’in sahiplik dağılımını incelediğimizde, bireysel yatırımcıların toplam tokenlerin üçte birine sahip olduğunu görüyoruz. Toplu olarak token arzının yaklaşık %21,4’üne sahip olan önemli yatırımcılar grubu da bulunmaktadır.

Dogecoin’in on-chain büyümesi ve Elon Musk’ın desteğinin devam etme ihtimali, DOGE yatırımcılarının temel motivasyonunu oluşturuyor. Ancak, Bitcoin fiyatında etkileyici bir toparlanma olmadan, DOGE yatırımcılarının da kazanç elde etmesi pek olası görünmüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Paralarda Düşüş Devam Ediyor: Bitcoin, Ethereum ve Ripple Yorumları

Sonraki Haber

Binance, CYBER Coin’i Listeliyor: Altcoin Fiyatlarındaki Hızlı Yükselişin Sebebi

İlgili Haberler