Kripto Para Borsalarına Gönderilen Bitcoin (BTC) Miktarı Alarm Veriyor!

Metin Alaca

Kripto para borsalarına gönderilen Bitcoin (BTC) miktarı, 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para veri analiz şirketi CryptoQuant tarafından tespit edilen bu durum, kripto para yatırımcılarına oldukça önemli bir mesaj veriyor olabilir. CryptoQuant, bu verinin özellikle kısa vadede sert bir düşüş getirebileceğini düşünüyor.

Tesla’nın Bitcoin Açıklaması Sonrası Transferler Arttı

Yatırımcıların özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji modeli ile ilgili yaptığı açıklamadan sonra böyle bir yol tercih etmeleri ciddi anlamda şüphe çekiyor. Bazı uzmanlar bunun bilerek gerçekleştirilen bir manipülasyon olduğunu vurgularken bazıları ise balinaların gerçekten düşüş endişesine girdiğini düşünmekte.

Kripto para borsalarına gönderilen BTC miktarının fiyat düşüşü yaşandıktan ve toparlanma görüldükten sonra artması ise ilk ihtimalin daha güçlü olabileceğini göstermekte. CryptoQuant kurucusu Ki Young-Ju, yayınladığı gönderisinde ise uzun vadede sorun olmasa da kısa vadede beklentiye sahip yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Ünlü CEO’dan Bitcoin Yatırımcılarına Dikkat Çeken Uyarı

Young-Ju, özellikle türev ürün kullanan ve kaldıraçlı işlem yapan kullanıcıların yakın zamanda borsalara aktarılan BTC verisine bakarak dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Young-Ju, uzun vadeli yatırımcıların hala kazanç elde edebileceğini ve aslında kurumsal yatırımcıların da benzer bekleyiş içerisinde olduğunu vurgularken kısa vade alım satım yapanların risk altında olduğunu düşünüyor.

Borsalara gönderilen BTC miktarı 1 yılın rekorunu kırarken ilginç bir şekilde borsalardan çıkan BTC miktarının da arttığı görülmekte. Coinbase üzerinden 10.044 BTC çıkışı olduğunu ifade eden CryptoQuant kurucusu, bunun da kurumların alım yaptığı anlamına geldiğini ifade etti.

BTC fiyatı ise gelen onca kötü habere ve gönderilen BTC miktarına rağmen 50.000 dolar üzerinde tutunmaya devam ediyor.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

STC Token Satışı Tamamlandı! Kullanıcılara 10’dan Fazla Kripto Para Borsası Seçeneği Sunuluyor

Sonraki Haber

Sektördeki Dogecoin (DOGE) Çılgınlıklarına Yenisi Eklendi – Uzman İsim Uyardı!

İlgili Haberler