Blockchain Verileri, DOGE Sahiplerinin Çoğunun Karda Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin Haber

Memlerden esinlenen kripto para birimi Dogecoin‘in ($DOGE) sahiplerinin çoğu, kripto para alanında çoğu dijital varlığın değerinin düştüğü bir yılı aşkın süredir devam eden ayı piyasasına rağmen kâr etmeye devam ediyor.

DOGE Yatırımcıları Karda Mı?

Zincir üstü veri firması IntoTheBlock’un verilerine göre, Dogecoin sahibi adreslerin %57’si para içinde, yani DOGE tokenlerini mevcut piyasa fiyatlarının altında satın alırken, sahiplerin %41’i para dışında veya DOGE‘lerini mevcut piyasa fiyatlarının üzerinde satın aldı.

Memlerden ilham alan kripto para birimi, daha geniş bir kripto para birimi ayı piyasasının ortasında son 12 ayda değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti. Son 6 ayda kripto para birimi %10’un üzerinde yükseldiği için son birkaç aydır toparlanıyor.

Açıklamalara göre, geçen yılın sonlarında kripto para ağındaki en büyük balina, kripto para birimindeki 280 milyon dolardan fazla parayı, o zamandan beri ağdaki en büyük 5. adres haline gelen yeni bir adrese taşıdı.

Dogecoin’in en büyük adresi, bir noktada meme’den esinlenen kripto para biriminin dolaşımdaki arzının %28’ini elinde tutmasıyla biliniyor ve araştırmacılar tarafından komisyonsuz ticaret platformu Robinhood’a (NASDAQ: HOOD) ait olarak etiketlendi. Eğer balina gerçekten Robinhood ise, bu adres sadece kullanıcı fonlarının tutulduğu soğuk depolama cüzdanıdır.

Diğerleri ise cüzdanların Tesla, Twitter ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a ait olduğunu düşünüyor. Musk, DOGE‘nin en sevdiği kripto para birimi olduğunu söyledi ve Tesla ürünleri için bir ödeme seçeneği olarak eklerken sosyal medyada tanıttı.

DOGE Balinaları

Zincir üstü analiz hizmeti Lookonchain, balinanın Elon Musk‘ın kripto parayla ilgili tweetlerine denk gelen zamanlarda büyük miktarlarda token eklemesi nedeniyle, balina adresinin arkasında Musk’ın olduğunu düşündüren veriler paylaştı.

Bu girişlerin, kripto para biriminin fiyatını hareket ettirdiği bilinen Musk’ın sözlerine dayanarak kripto para ticareti yapmak için fonlarını Robinhood’a taşıyan $DOGE sahipleriyle de ilgili olabileceğini belirtmek gerekir.

Bildirildiği üzere, meme’lerden ilham alan kripto para birimine yönelik arama ilgisi, kripto para biriminin %10.000’lik devasa fiyat rallisi sırasında patladı ve Nisan 2020’de aylık ortalama 135.000 aramadan Nisan 2021’de 16,5 milyona çıktı.

DOGE’ye olan ilgi o zamandan beri daha geniş bir kripto para piyasası gerilemesinin ortasında azaldı. Bununla birlikte, kripto para biriminin piyasa değeri son zamanlarda Nasdaq’ta listelenen kripto para borsası Coinbase‘in piyasa değerini aştı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Justin Sun DCG Varlıkları İçin 1 Milyar Dolar Harcayabileceğini Söyledi

Sonraki Haber

Binance, Terra Classic (LUNC) Yükseltmesini Destekliyor

İlgili Haberler