Dogecoin Destekçisi Elon Musk’ın Serveti, DOGE’nin Piyasa Değeri Kadar Eridi!

İlayda Peker

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın kişisel net değeri sadece bir günde 35 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir şekilde azaldı. Bu, meme kripto para birimi Dogecoin‘in tüm piyasa değerine eşdeğerdir. Elon Musk’ın desteklediği kripto para şu anda büyük spot borsalarda 0.27 dolardan işlem görüyor.

Tesla Hisseleri Düştü

Musk’ın net değeri, e-araba üreticisi Tesla‘nın hisselerinin bu hafta %16 düşmesinin ardından bir darbe aldı. Salı günü, hisse senedi %11,99 düştü ve bu 14 ayın en büyük günlük kaybını olarak tarihe geçti.

Musk, Twitter üzerinden bir anket düzenlemiş ve Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satmasının gerekip gerekmediğini kamuoyuna sormuştu. Ankete yaklaşık olarak 3,5 milyon kişi katıldı ve çoğunluğu Musk’ı hisselerini satması yönünde oy kullandı. Bu da değer kaybının arkasındaki en büyük etken oldu.

50 Milyar Dolarlık Kayıp

Musk’ın serveti 48 saat içinde 50 milyar dolar düştü ve bu, Birleşik Krallık’ın en zengin adamı Len Blavatnik’in tüm net değerinin üzerinde bir rakama denk geliyor. Bloomberg’e ise göre bu, tarihteki en dik iki günlük düşüş olarak kayıtlara geçti.

Ancak, Amazon CEO’su Jeff Bezos, MacKenzie Scott ile 37 milyar dolarlık bir boşanma anlaşmasına vardıktan sonra oluşan bir günlük en büyük düşüş rekorunu hala elinde tutuyor.

Bununla birlikte, Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre Musk, Bezos’a göre hala 82 milyar dolar ile rahat bir liderliğe sahip. Fransız moda devi Bernard Arnault ise 173 milyar dolarlık net değeriyle üçüncü sırada yer alıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı Artışa Devam Edecek Mi: İşte 7 Sebep!

Sonraki Haber

MetaMask Gerçekten Kripto Para Çıkaracak Mı?

İlgili Haberler