Dogecoin (DOGE) Fiyatı Risk Altında: Madenci Satışları Endişe Yaratıyor

Bitcoin Haber

Piyasa değeri açısından en büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE), iyi bir dönemden geçmiyor ve son veriler bunu doğruluyor. Ayı piyasalarının derinleşeceği endişesi, yatırımcıları risk almaktan uzaklaştırıyor. PoW tabanlı kripto para projelerinde genellikle en büyük holder grubu madenciler oluyor ve on-chain verileri izleyen yatırımcılar, madenci rezervlerindeki hareketliliği de sürekli takip ediyor.

Dogecoin, bir PoW projesi ve madenci rezervleri yakından izlenmeli. Dogecoin fiyatı, boğaların Eylül sonundaki kısa kripto piyasası sıçramasından yararlanamaması nedeniyle 0,06 dolar aralığında saplanıp kaldı.

17 Ağustos itibarıyla DOGE madencileri toplam 4,67 milyar DOGE tutuyordu. Ancak 5 Ekim’de bu miktar, 4,35 milyar DOGE’ye düştü. Bu durum, 17 Ağustos ve 5 Ekim tarihleri arasında kümülatif rezervlerinden 320 milyon coin satan madencilerin, devam eden negatif hareketin sorumlusu olduğunu gösteriyor.

Madencilerin rezervlerinde bu kadar büyük bir düşüş olması, ayı piyasasının daha da zorlaşma ihtimaline bir hazırlık olabilir. Eğer madencilerdeki satış eğilimi devam ederse, talebin zayıf olduğu bu dönemde daha büyük düşüşleri tetikleyebilir.

Ancak vadeli işlemler tarafındaki hareketlilik, 0,06 dolar desteğinin tüm bu satışlara rağmen nasıl korunduğunu gösteriyor. Dogecoin Açık Faizi, 21 Eylül itibariyle toplam 205 milyon dolar iken, 5 Ekim’de 234 milyon dolara tırmandı. Bu sermaye girişi, madenci satışlarının kritik desteği yıkmasını şimdilik engelliyor. Ancak hızlı düşüş ve BTC fiyatının çift haneli potansiyel kayıpları nedeniyle DOGE fiyatı 0,05 ve 0,035 dolar seviyelerine düşebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatındaki Hareketlilik ve Kripto Para Piyasalarına Etkisi

Sonraki Haber

Yatırımcısını Zengin Eden Dev Altcoin’ler: KAS, VRA ve TRX

İlgili Haberler