Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi ve Beklentiler!

Fatih Uçar

Kripto para çılgınlığı tamamen dijitalleştirilmiş bir para geleceği inşa etme ihtiyacından yola çıktı. Var olan kripto para birimlerinin sayısının giderek artmasıyla birlikte, rekabette artıyor. Peki gelecekte insanlar tarafından daha fazla kabul görecek ve kullanılacak altcoinler hangileri olacak? Dogecoin yakın zamanda önemli kuruluşlardan onay almayı başardı.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, birkaç önemli kuruluşun onayını aldı. Bu hafta Dogecoin önemli haberlere şahit olduk. 4 Mayıs’ta Gucci, diğer kripto para birimlerinin yanı sıra, mayıs ayı sonuna kadar ABD’deki bazı mağazalarda ödeme aracı olarak DOGE’yi kabul edeceğini duyurdu. Ayrıca aynı gün Amerikalı popüler Rapçi Ice Cube bir tweet’te Dogecoin’e destek verdi. Şimdi soru şu: Bu son gelişmeler ışığında, fiyat çizelgeleri ve zincir üstü veriler DOGE’nin tepkisi hakkında bize ne söyledi?

Dogecoin yazı hazırlandığı sırada 0,1286 dolardan alıcı buluyor. Negatif piyasalara rağmen %3’e yakın fiyat artışı yaşadı.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Gucci’nin duyurusu ve Ice Cube’un tweet’inin ardından kripto para yükseliş trendine girdi. RSI ise yükseliş beklentisini güçlendirdi. 4 Mayıs’a kadar RSI 50 bölgesini aşmaya çalışıyor. Yazı hazırlandığı sırada ise 49,57 ile tarafsız bölge zorlanıyor. Buna ek olarak, Gucci’nin duyurusunu ve Ice Cube’un tweetini takiben artan bir DOGE birikimi oldu. Altcoin, 5 Mayıs’a kadar piyasa değerinde bir artış kaydetti ve 18,13 milyar dolara ulaştı. Bununla birlikte, bu yazının yazıldığı sırada 16,90 milyar dolar olan piyasa değeri %7 değer kaybetti.

Zincir üstü veriler de benzer hareketler önerdi. 5 Mayıs’ta 1,55 milyarlık yüksek bir işlem hacmi kaydedildi. Ancak bu düşüyor. Öte yandan, ağdaki balinaların faaliyetlerine bakıldığında, 5 Mayıs’ın 100 bin doların üzerindeki işlemler için balina faaliyetlerinde artış olduğu görüldü. Bu 5 Mayıs’ta 485 olarak gerçekleşti. Ancak, bir gün sonra %32’lik düşüş yaşandı ve 328’e indi. Bu yazının yazıldığı sırada, balinaların ağdaki faaliyetleri 68’deydi. Balinalar, 4 Mayıs gelişmelerinin ardından hareketlense de şimdilik sakinleşmiş görünüyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte büyük bir toparlanma yaşayan DOGE, önümüzdeki günlerde Twitter Blue ödemelerinde bir seçenek olarak sunulursa yeniden fiyat kuzeye doğru hareket edebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin Kurucusundan Önemli DOGE Tavsiyesi

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Yatırımcıları Satış Yapmıyor!

İlgili Haberler