Bitcoin (BTC) Mart Sonunda Ne Kadar Olacak? 

İlayda Peker

Elde edile son bilgilere göre danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su Nigel Green, ay sonuna kadar BTC fiyatının 50.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin’de Hedef: 50.000 Dolar

Yapılan açıklamalara göre Rusya – Ukrayna çatışması, Bitcoin‘in 50 bin dolara ulaşması için katalizör olacak. Geçen hafta, Bitcoin fiyatı 34.300 dolara kadar düştü, ancak daha sonra yaklaşık %16 oranında toparlandı ve 45.000 dolar üzerine kadar yükselmeyi başardı.

Öte yandan Nigel Green, Rusya ve Ukrayna arasındaki askeri çatışmanın önemli finansal kargaşaya neden olduğunu, bu nedenle dünya çapında bireyler, işletmeler ve hatta devlet kurumlarının geleneksel varlıklara alternatifler aradığını kaydetti.

Green konuyla ilgili olarak, “Ukrayna-Rusya durumu önemli finansal karışıklığa neden oldu ve bireyler, işletmeler ve aslında devlet kurumları sadece bölgede değil, küresel olarak geleneksel sistemlere alternatifler arıyorlar.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Bitcoin, yatırım için giderek daha çekici hale geliyor. Hem Bitcoin vadeli ETF’leri hem de kripto sabit borsa yatırım fonları bundan yararlanabilir:

Şu anda olduğu gibi, bu fiyat ivmesinin düşmesi için hiçbir neden göremiyorum. Bitcoin’in bu ayın sonuna kadar 50.000 dolara ulaşmasını bekleyebiliriz; Kasım 2021’den itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını söylemek için hala çok erken.

Bitcoin Tercih Ediliyor

İnsanlar birçok bankanın kapanacağından, ATM’lerin parasının tükeneceğinden ve SWIFT uluslararası ödeme sisteminin bir silaha dönüşeceğinden korkuyor. Green bunu, uygulanabilir ve merkezi olmayanbir ağ olan Bitcoin lehine güçlü bir argüman olarak görüyor. Green, kripto para piyasasına daha fazla kurumsal yatırımcının katılması, Bitcoin’e olan güvenin artması, ticaret hacimlerinin artması ve ilk kripto para biriminin volatilitesinin giderek azalması gibi durumların yatırımcılar için iyi haber olduğu sonucuna varıyor.

Öte yandan geçen yıl, deVere’nin kurucusu, Ethereum’un önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin ile yer değiştirebileceğini ve piyasa değerinde onu geçebileceğini öne sürdü.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SHIB Topluluğu Ukrayna’ya Destek Olmak İstiyor

Sonraki Haber

Kripto Paralar Yeniden Düşüşe Geçti: Bitcoin Neden Düşüyor?

İlgili Haberler