DOGE Fiyat Tahmini: Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmaların altcoinler üzerinde de etkisi görülürken, yatırımcıların özellikle DOGE hakkında merak ettikleri konuların başında fiyat beklentileri geliyor. DOGE’un uzun vadeli grafikleri incelendiğinde, azalan üçgen formasyonu dikkat çekiyor ve bu formasyon, fiyatın yüzde 50’ye varan bir düşüş yaşayabileceği ihtimalini doğuruyor.

DOGE fiyatı, Haziran 2022’den bu yana 0,059 dolarlık desteği korurken, son testler güçlü alıcı talebini yansıtıyor. Ancak Kasım 2022’den bu yana devam eden azalan direnç trend çizgisi, fiyatı baskı altında tutuyor. Azalan üçgen formasyonun hedefi ise 0,03 dolarlık destek düzeyinde yüzde 50’lik bir düşüş.

Günlük grafiklerde ise belirsizlik devam ediyor. 17 Ağustos’tan bu yana DOGE fiyatı, bir çift dip formasyonu oluşturdu. Bu formasyon genellikle yükselişe işaret eder ve kısa vadede BTC fiyatındaki artışın devam etmesi durumunda, DOGE fiyatının 0,07 dolarlık bölgeye çıkabileceği öngörülüyor.

Ancak bu yükseliş senaryosunun gerçekleşebilmesi için 0,061 dolarlık bölgenin altında kapanışlar görülmemesi gerekiyor. Eğer bu durum gerçekleşirse, çift dip formasyonu geçersiz sayılacak ve haftalık grafikteki düşüş senaryosu devreye girecektir.

Sonuç olarak, DOGE fiyatının 0,059 dolarlık destek bölgesinden yukarı yönlü bir hareket başlatması durumunda yüzde 15’lik bir artış yaşanabilir. Ancak tersi bir durumda yüzde 50’lik bir kayıp yaşanması ihtimali bulunuyor. Bu düşüş senaryosu, Fed’in faizleri sabit bırakma beklentisine rağmen, ani bir artış yaşaması durumunda tetiklenebilir. Bu durumun kripto para piyasasında olumlu sonuçlar doğurmayacağı düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Paralarda Boğa Dönemi: Piyasa Değeri %900 Artabilir

Sonraki Haber

Bitcoin ve ADA Coin’in Son Durumu ve Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler