Deutsche Bank, Kripto Varlık Saklama Hizmetleri Sunmak İçin İsviçre Merkezli Taurus ile Ortaklık Kurdu

Bitcoin Haber

Kripto para birimlerinin küresel ölçekte benimsenmesi arttıkça, birçok kurumsal şirket bu alanda önemli adımlar atmaya başladı. Bu şirketlerden biri olan Deutsche Bank, kurumsal müşterilerine kripto varlık saklama hizmeti sunmak için İsviçre merkezli altyapı sağlayıcısı Taurus ile ortaklık kurdu.

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri, artan benimsenme oranları ile birlikte küresel ölçekte popülerlik kazandı. 2021 yılında popüler hale gelen NFT‘ler ve Metaverse projeleri, kripto benimsenme oranlarını arttırmada önemli bir rol oynadı.

Deutsche Bank da kurumsal yatırımcılara kripto varlık saklama hizmeti sunmak amacıyla Taurus ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık, Deutsche Bank’ın dijital varlık ihraç etme, muhafaza etme ve alım-satım işlemleri gerçekleştirmek için gerekli altyapıyı sağlama hedefini destekledi.

Bankanın, tokenizasyon hizmetleri sunma amacıyla ilk olarak geleneksel finansal menkul kıymetleri tokenleştirmeyi planladığı belirtiliyor. Deutsche Bank, kripto varlık saklama hizmeti sunmak amacıyla Taurus ile ortaklık kurdu ve Şubat ayında Taurus’un 65 milyon dolarlık finansman turuna da katıldı. Bu adım, Deutsche Bank’ın kripto para birimlerine olan ilgisinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’e Olan İlgi Artıyor: Wikipedia’daki Bitcoin Sayfası Yoğun Ziyaret Ediliyor

Sonraki Haber

EDX Markets Destekli BCH Coin, 2023 Yılında Yeni Zirvelere Ulaşabilecek mi?

İlgili Haberler