Unstoppable Domains’dan Web3 Kullanıcıları İçin Anlık Mesajlaşma Sistemi

Bitcoin Haber

Unstoppable Domains, baş mühendis Aaron Quirk’in açıklamasına göre Web3 kullanıcı adı sahipleri için bir anlık mesajlaşma sistemi başlattı. Bu söz konusu domain sahiplerinin UD iOS uygulaması, web sitesi, Coinbase Wallet, Lenster ve Buttrfly gibi platformlarda birbirleriyle mesajlaşabileceği anlamına geliyor. Android sürümünde ise bu özelliğin yakın zamanda ekleneceği belirtildi.

Yeni mesajlaşma entegrasyonu, XMTP adı verilen bağımsız bir protokol üzerine kurulmuş. Bu sayede Unstoppable Domains gelecekte faaliyetlerini durdursa bile kullanıcılar bu özelliği kullanmaya devam edebilecek. Bu özelliğin kullanıcıların kripto cüzdan adreslerini daha kolay hatırlanabilir isimlerle ilişkilendirmeye yardımcı olduğu belirtildi.

Web3 kullanıcı adları önceden genellikle ödeme almak için kullanılıyordu ancak birkaç proje, bu adları diğer uygulamaları da içerecek şekilde genişletmeye çalışıyor. Coinbase Wallet, kullanıcıların .eth veya .cb.id kullanıcı adları ile birbirlerine mesaj göndermelerine olanak tanıyan bir anlık mesajlaşma sistemi başlattı.

Unstoppable Domains, yakın zamanda Push Protocol ile entegrasyon yayınlayacağını ve kullanıcı adı sahiplerinin Web3 projelerinden bildirim almak için kaydolmasına izin vereceğini duyurdu. Bu, projelerin kullanıcılara Unstoppable Domains web sitesi veya uygulaması üzerinden mesaj gönderebilmesini sağlayacak. Unstoppable Domains, Binance US ile de ortaklık kurarak kullanıcılarının “.BinanceUS” ile biten adları kaydetmelerine olanak sağladı. Ayrıca, Ethereum Name Service (ENS) ile yapılan anlaşma sonucu ENS .eth isimlerinin ilk kez Unstoppable Domains mağazasında satılmasına izin verildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin için Korkutucu Öngörü: Yüzde 50 Düşüş Bekleniyor

Sonraki Haber

Binance, Latin Amerika ve Orta Doğu’da Kripto Banka Kartı Hizmetlerini Askıya Alıyor

İlgili Haberler