Axie Infinity’de Son Durum Ne? Satışlar Geriliyor Mu? 

İlayda Peker

Mart ayı tüm kripto para ekosistemi için olduğu gibi NFT’ler için de zor bir ay oldu. Popüler play to earn oyunu Axie Inftiniy de bu durumdan etkilendi ve Mart ayında satış hacminde düşüşler görüldü. 

Axie Infinity Arazileri 

Elde edilen son bilgilere göre Axie Infinity Mart ayında yaşanan düşüşler sonrasında 31 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Böyle bir rakam, yeni bir NFT koleksiyonunu için etkileyici görünse de Axie Infinity’nin Mart ayı toplam satış hacmi bir önceki aya göre düştü. 

Araştırma bulgularına göre, Axie Infinity Şubat ayında yaklaşık 82 milyon dolar gelir elde etti. Bu da ay boyunca satışlarda %61’lik bir düşüş olduğu anlamına geliyor. 

Öte yandan NFT koleksiyonlarını da içeren oyna-kazan oyunu birçok dijital koleksiyonla rekabet ettiğinden, geçen ayki azalan hacim Axie Infinity’nin durumu üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. 

Uzman isimlere göre Axie Infinity’nin toplam satış hacmi Mart 2021’den bu yana %468 artmasına rağmen, dijital koleksiyon platformu Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık 2021 dönüm noktalarının yalnızca bir kısmını karşılayan şekilde satışlar gerçekleştiriyor.   

Axie Infinity Popülerliği 

Axie Infinity, NFT’lerin çevrimiçi trend olmaya başladığı ve yaklaşık 666 milyon dolarlık bir satış hacmi oluşturduğu Temmuz ayında Mart 2021 satışlarının %11,800’ünden fazlasını kazandı. Temmuz ayı hacmi %27 artarak tüm zamanların en yüksek satış hacmi olan yaklaşık 848 milyon dolara ulaştı. Ağustos 2021’in hacmi ile Mart 2022’nin hacmi arasındaki fark 816 milyon dolardı. 

Boğalar Kasım ayında geri döndü ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını sağladı. Olumlu kripto piyasası hissi, Axie Infinity’yi de o dönemde olumlu etkiledi. 


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasada Yön Aşağı Döndü: Ethereum Fiyatında Son Durum! 

Sonraki Haber

Bu 3 Altcoin Ciddi Düşüş Yaşayabilir!

İlgili Haberler