Solana Blockchain’inin En Pahalı NFT’si 2,1 Milyon Dolara Satıldı!

İlayda Peker

Solana blok zincirinde piyasaya sürülen 5.000 NFT’lik bir koleksiyon olan SolanaMonkeyBusiness’ta bulunan bir non-fungible token (NFT), 13.027 SOL yani yaklaşık olarak 2.1 milyon dolar karşılığında alıcı buldu. Bu da bahsi geçen NFT’yi Solana tabanlı en pahalı NFT konumuna taşıdı.

Solana’nın En Pahalı NFT’si

Söz konusu SolMonkey #1355, NFT nadirlik aracı HowRare.Is’e göre koleksiyondaki en nadir NFT. Bahsi geçen NFT, SolMonkey’lerin %2,42’sinin olduğu gibi iskelet gövdeye sahip ve NFT’nin turuncu bir ceketi ve mücevherli bir tacı bulunuyor.

Öte yandan 1 milyon doları aşan ilk Solana tabanlı NFT satışı bundan sadece üç hafta önce gerçekleşti. Bu durum Ethereum blok zincirinin NFT’ler üzerindeki hakimiyetini kaybettiğine dair yorumlar yapılmasına sebep oldu.

Bunlara ek olarak elde edilen veriler, Ethereum Blockchain’inde oluşan işlem ücretlerinin Mayıs ayından bu yana kullanıcılar için çeşitli zorluklar oluşturduğunu açıkladı.

Solana Popülaritesi

Görünüşe göre bu durum, kullanıcıları Solana gibi platformlara yönlendirdi. Solana platformunun yerel token’ı SOL bu sebeple 9 Eylül’de 214 dolar ile tüm zamanlar rekoru kırdı ve kripto para birimi en büyük ilk on kripto para arasına girdi.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pocket Doge, İlk P2E Blockchain Oyununun Lansmanını Duyurdu

Sonraki Haber

IMF, Kripto Para Birimleri Hakkındaki Raporu Yayınladı: Çarpıcı İfadeler Yer Alıyor

İlgili Haberler