Coinbase, Singapur’da Lisans Aldı ve Ülke Özelinde Ürünler Geliştirecek

Bitcoin Haber

Kripto para borsası Coinbase, merkezi ABD dışında genişlemeye devam ediyor ve son olarak Singapur kolunun Singapur Para Otoritesi’nden Büyük Ödemeler Kurumu (MPI) lisansı aldığını duyurdu. Coinbase, aldığı lisansla Singapur’da lisanslı ve düzenlenmiş bir kripto para borsası haline geldi.

ABD merkezli Coinbase, Singapur’da özel ürünler geliştirip piyasaya süreceğini ve Singapur Teknoloji Merkezi’nde eğitim ve işe alım programları başlatacağını belirtti. Singapur’da kripto para borsaları dahil büyük ödeme kuruluşları, ödeme hizmetleri sunmak üzere Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında belirlenen eşik değerlere tabi olmaksızın lisanslanıyor ve düzenleniyor.

Ancak Coinbase’in, kendi ülkesindeki menkul kıymet düzenleyicisi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaşı hala devam ediyor. SEC, Coinbase’in menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Haziran ayında dava açtı.

SEC, Coinbase’in çok sayıda kayıtsız kripto paranın işlemlerine izin verdiğini iddia ediyor. SEC Başkanı Gary Gensler, Coinbase’in menkul kıymet yasalarına tabi olmasına rağmen kanunsuz işlemler yaptığını belirtti. Bu durum, Coinbase’i ABD dışındaki ülkelere, özellikle Singapur gibi ülkelere açılmaya itti.

Son olarak, SEC, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘i ve CEO’su Changpeng Zhao’yu federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle hedef almıştı. SEC, Binance’in diğer yasal ihlallerinin yanı sıra ticaret kontrollerini yanlış beyan ettiği ve kayıtsız menkul kıymet satarak yatırımcı koruma kurallarını çiğnediğini iddia ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Inmortal: Chainlink Güçlü Uzun Vadeli Yatırım, Bitcoin ve Ethereum İçin Yükseliş Bekliyorum

Sonraki Haber

Bitcoin Yükselişte, Altın İse Yatırımcıları Hayal Kırıklığına Uğratıyor

İlgili Haberler