Binance, Japonya’da Yeni Stablecoin Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Japonya’nın en büyük finans kurumu Mitsubishi USJ Financial Group’un iştiraki olan MUTB ile işbirliği yaparak Japonya’da iki yeni stablecoin piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu stablecoin’ler Japon Yeni ve ABD Dolarına sabit olacak ve birden fazla blockchain platformunda, Ethereum ve Polygon dahil olmak üzere, piyasaya çıkacak.

Japonya, Haziran 2022’de stablecoin tasarısını kabul ederek bunu ilk yapan ülkelerden birisi oldu. Tasarı, stablecoin’lerin tanımına açıklık getirerek onları yasal bir kripto para olarak sınıflandırdı. Stablecoin’ler, revize edilen Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında bir “elektronik ödeme yöntemi” olarak konumlandırıldı.

Batı ülkelerinde, özellikle de ABD’de yasal engellerle karşı karşıya olan Binance, beş yıllık bir aradan sonra Japonya’ya yeniden adım atmış görünüyor. Bu durumun yolu, Kasım 2022’de Sakura Exchange Bitcoin‘in satın alınmasıyla açıldı ve Ağustos 2023’te Binance Japan K.K. olarak yeniden markalaştı. Platform şu anda 34 kripto para birimi konusunda hizmet sağlıyor.

ABD’deki durum ise giderek zorlaşıyor. C-suite yöneticilerinin birçoğu Binance.US’ten ayrıldığı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) borsaya karşı harekete geçmesinden bu yana işler yokuş aşağı gidiyor. Borsa ve CEO’su Changpeng Zhao, menkul kıymetler yasalarını görmezden geldikleri gerekçesiyle dava ile karşı karşıya. Ancak Binance, davayı reddetmek için harekete geçti ve SEC tarafından sağlanan kanıtların yetersiz olduğunu savundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink (LINK), Altcoin Piyasasında Önemli Bir Kırılma Yaşıyor

Sonraki Haber

“Microsoft, Xbox’a Kripto Para Cüzdanı Entegre Etmeyi Planlıyor”

İlgili Haberler