Dev Kripto Para Borsası Bu Alana Milyonlar Harcıyor

Metin Alaca

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Huobi’nin arkasındaki Huobi Group, yeni oluşturduğu bir bölüm ile kripto para sektörünün en yeni alanlarından birisine milyonlarca dolar harcamaya ve yatırım yapmaya başladı.

Huobi Group bünyesinde oluşturulan  merkezsiz finans (DeFi) araştırma bölümü, sadece projeleri araştırmakla kalmayıp bu konuda neler yapılabileceğini ve yeni projelerin nasıl geliştirileceği konusuna da odaklanacak. DeFi bilindiği üzere son ayların ve bu yılın en popüler konularından birisi.

Huobi DeFi Labs Hayata Geçirildi

Huobi DeFi Labs da bu sektörün devamını sağlamak ve iyi projelerin yayılmasının arttırılması için çalışmaları sürdürecek. Singapur merkezli şirketin üst düzey yöneticisi Sharlyn Wu konu hakkında yaptığı açıklamada blockchain odaklı yatırımları sürdüreceklerini belirtti.

DeFi sektörünün sadece yatırım amaçlı bir alandan ibaret olmadığını belirten Wu, bunun kripto para sektörünün temelini oluşturabilecek kapasitede bir alan olduğunu ifade etti. DeFi Labs bünyesinde DeFi projelerine birçok yatırım yapılacağı ve yeni projelerin de geliştirileceği belirtilmekte.

Chainlink, Band ve Nest gibi kripto para projeleri şu an DeFi yükselişine liderlik etse de bu durum değişebilir ve kripto para borsaları bu konuda önemli bir yer tutacaktır. Uniswap kripto para borsasının trafiği neredeyse 15 kat arttı ve DeFi alanının ne kadar önemli olduğu sadece bu gelişmeden bile anlaşılabilir.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Fiyatı Sert Çakıldı! Düşüş Nerede Duracak?

Sonraki Haber

Ethereum Classic Ağındaki Saldırıda Milyonlarca Dolarlık Vurgun Yapıldı!

İlgili Haberler