Coinbase, İspanya’da Düzenleyici Onay Aldı: Kripto Şirketler, Avrupa Aktivitelerini Genişletiyor

Bitcoin Haber

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, İspanya Merkez Bankası’na kayıt olarak, ürün ve hizmetlerini İspanya’daki tüketicilere sunmaya başlayabilecek. Bu adım, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) mali düzenlemeleri ile kripto şirketleri arasındaki gerilimin artması sonucunda, bazı kripto para şirketlerinin ABD dışındaki ülkelerde faaliyetlerini genişletme kararı aldığı bir dönemde geldi.

Binance, Coinbase ve Ripple gibi kripto şirketleri ABD regülatörleri ile karşı karşıya geldi. SEC’nin kripto düzenlemeleri konusunda belirsizlik yaşanması ve bu konuda tatmin olmayan şirketler, faaliyetlerini genişletme kararı aldı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, daha geniş düzenleyici çerçeveye sahip olan İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyetlerini genişleteceğini belirtti.

Galaxy Digital gibi dijital varlık şirketleri de Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmek için önemli adımlar attı. Coinbase, İspanya’daki düzenleyici onayı alarak, İspanya Merkez Bankası’na kaydoldu. Bu adımla birlikte, Coinbase’in İspanya’daki perakende ve kurumsal kullanıcılarına tüm ürün ve hizmetlerini yasal çerçevelere uygun olarak sunabileceği belirtildi.

MiCa’nın Avrupa Birliği’nde kabul görmesinin kripto endüstrisi için kritik bir gelişme olduğunu belirten Coinbase, düzenleyici netliğin önemine vurgu yaptı. Coinbase, yakın tarihte bir araştırmaya atıfta bulunarak, İspanyol vatandaşlarının %60,7’sinin uzun vadeli yatırımlar için, %35,7’sinin ise ödeme yapmak için kripto para satın almaya motive olduğunu belirtti.

Son olarak, Coinbase, İspanya’da faaliyet gösteren 178 blockchain girişiminin bulunduğunu belirtti. Bu gelişmeler, kripto para şirketlerinin Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmeye devam edeceğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerin Yükselişini Tetikleyebilecek 7 Faktör

Sonraki Haber

Bitcoin’in Gelecekteki Fiyat Tahminleri ve Analistlerin Beklentileri

İlgili Haberler