OKEx ve Bitfinex DDos Saldırısına Uğradı

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre kripto para borsaları OKEx ve Bitfinex DDos (Distributed Denial-of-Service) saldırısına uğradı. Ancak yapılan açıklamalarda hiçbir kullanıcının etkilenmediği belirtildi.

OKEx DDos Saldırısı

Bir OKEx sözcüsü The Block’a yaptığı açıklamalarda, bahsi geçen saldırının borsa sunucusunun normal trafiğini bir internet trafiği ile bozmak amacıyla gerçekleştirilen kötü amaçlı bir girişim olduğunu ifade etti. OKEx CEO’su Jay Hao, Weibo hesabında yaptığı açıklamalarda saldırıyı, “büyük ölçekli” bir saldırı olarak nitelendirdi.

Öte yandan OKEx’in sözcüsü, teknik destek ekibinin saldırıyı anında tespit ettiğini ve sorunu çözmek için “hızlı bir şekilde” tepki verdiğini dile getirdi. Sözcü konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

7/24 teknik destek ve izlememizle saldırı kısa bir süre içinde düzgün bir şekilde tespit edildi ve hiçbir müşteri saldırıdan etkilenmedi. Kullanıcılarımızı korumak için her zaman hazırlıklı olmaya devam edeceğiz.

Bitfinex DDos Saldırısı

Son 24 saat içinde DDos saldırısına uğrayan tek kripto para borsası OKEx değil. Yapılan açıklamalara göre Bitfinex de benzer bir saldırının kurbanı oldu.

Bitfinex CTO Paolo Ardoino konuyla ilgili açıklamalarında saldırının “çok sofistike” olduğunu, yani saldırgan tarafından “derin bir hazırlık” yapıldığını dile getirdi ve “Saldırı süresi boyunca tüm fonlar güvende kaldı ve yüksek işlem performansı yeniden sağlandı.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanı sıra daha önce de Huobi ve şimdi kullanımda olmayan BTC-e de dahil olmak üzere DDoS saldırısının hedefi olmuştu. ABD yetkilileri 2017 yılında BTC-e’yi kara para aklama suçlamalarından kapatmış ve borsadan şüphelenilen operatör Alexander Vinnik‘i de tutuklamıştı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Makro Göstergeler Bitcoin’in Ayı Piyasasında Olduğunu Mu Gösteriyor?

Sonraki Haber

Mesajlaşma Devi LINE, Singapur Ofisini Kapattı ABD’ye Açıldı

İlgili Haberler