Binance’in Çok Konuşulan Japonya Hamlesi!

İlayda Peker

Kripto borsa operatörü Binance, yerel lisanslı borsa Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın alarak Japonya piyasasına girdi ancak anlaşma şartları açıklanmadı.

Binance’den Japonya Hamlesi

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, satın almanın Binance‘in Doğu Asya’daki ilk lisansı olduğunu duyurdu. Binance kısa süre önce Fransa, İtalya, İspanya, Bahreyn, Abu Dabi, Dubai, Yeni Zelanda, Kazakistan, Polonya, Litvanya ve Kıbrıs’ta düzenleyici onaylar veya yetkiler aldı.

SEBC 2017 yılında kuruldu ve lisansını geçen ay Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’ndan (JFSA) aldı. SEBC danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunduğunu da ifade etmekte fayda var. Yapılan açıklamalara göre şu anda borsa 11 işlem çiftini destekliyor: BTC/JPY, ETH/JPY, BCH/JPY, XRP/JPY, LTC/JPY, ETC/JPY, XEM/JPY, MONA/JPY, ADA/JPY, XYM/JPY ve COT/ JPY.

Anlaşma aslında, Binance’in Japonya’ya yeniden girişini işaret ediyor. Geçen yıl JFSA, şirketin ülkede hala kayıt olmadan faaliyet gösterdiğini söyleyerek Binance’e karşı bir uyarı yayınladı. O sırada Binance, “Japonya’da borsa operasyonları yürütmediğini ve Japon kullanıcıları aktif olarak kabul etmediğini” söyledi.

Binance ve Japonya

Binance Japonya genel müdürü Takeshi Chino yaptığı açıklamalarda, “Japon piyasası, kripto para biriminin benimsenmesinin geleceğinde önemli bir rol oynayacak. Son derece gelişmiş bir teknoloji ekosistemine sahip dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olarak, zaten güçlü bir blok zinciri ekosistemi için hazır. Birleşik borsamızı yerel kullanıcılar için uyumlu bir şekilde geliştirmek için düzenleyicilerle aktif olarak çalışacağız. Japonya’ya bu konuda yardımcı olmaya can atıyoruz.” sözlerini kullandı.

Ayrıca bir duyuruda Binance, bugünden itibaren Japonya’daki ana Binance.com web sitesine yeni kullanıcı kabul etmeyeceğini açıkladı. Şirket, “Mevcut kullanıcılar değişikliklerden etkilenmeyecek ve Binance com‘daki ürün ve hizmet tekliflerini kullanmaya devam edebilecekler” sözlerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Durum Bitcoin’de Başka Bir Düşüşü Tetikleyecek Mi?

Sonraki Haber

Yıl Sonu ve 2023 Dogecoin (DOGE) Fiyat Yorumları

İlgili Haberler