Ripple’dan Önemli Ortaklık: XRP Fiyatı Etkilendi Mi?

İlayda Peker

Ripple her ne kadar yaklaşık olarak son 8 aydır Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir dava sürecinde olsa da ortaklıklar kurmayı sürdürüyor. Yapılan son açıklamalara göre Güney Kore’nin en büyük firmalarından biri ile ortaklığa varıldı.

Ripple’dan Önemli Adım

Güney Kore’nin önde gelen şirketlerinden biri olan GME Remittance, Tayland’a daha hızlı ödeme yapılabilmesi için Ripple’ın bir yan kuruluşu olan SBI Ripple Asia ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Şirket COO’su Subash Chandra Poudel’e göre GME Remittance, RippleNet ağının bir parçası olarak, dünya genelinde hızla yeni ödeme sistemleri kurabilecek. Poudel konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ortağımız olarak Ripple’ı seçtik çünkü RippleNet ile 1-2 hafta içinde yeni ortaklarla yeni ülkelere giriş yapabiliyoruz. Bu, piyasaya sürme süresini önemli ölçüde kısalttı ve bize rakiplerimize kıyasla bir avantaj sağladı.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Tayland’ın en eski bankası ve uzun süredir Ripple ortağı olan Siam Commercial Bank de Güney Kore’den para transferleri almak için GME Remittance ile bağlantı kurdu. Bunun yanında Ripple, Güney Kore’de Coinone Transfer, Sentbe ve Hanpass gibi ortaklarla güçlü bir duruşa sahip.

Ripple Fiyatı

Bu ortaklık duyuruları her ne kadar artık XRP fiyatı üzerinde etkili olmasa da Ripple’ın güçlü duruşunun XRP fiyatı üzerinde uzun vadede etkili olacağı düşünülüyor.

SEC ile yaşanan dava süreci sebebiyle XRP son ralliden kendisinden beklenen performansı sergileyemedi. Ancak analistlere göre XRP’nin 2021 yılı bitmeden 5 doları görme olasılığı oldukça güçlü.

Bunlara ek olarak yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,89 dolardan işlem gören XRP’nin son 24 saatte %10’un üzerinde artış yaşamış olması dikkatleri çekiyor.Total
51
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Birkaç Haftadır Sergilediği Güçlü Performansı Kaybedebilir!

Sonraki Haber

Uzman İsim Cardano (ADA) Fiyat Beklentilerini Paylaştı!

İlgili Haberler