Coinbase, Bitcoin İşlemlerini Hızlandırmak İçin Lightning Network’ü Entegre Edecek

Bitcoin Haber

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin Bitcoin için Layer 2 ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network’e destek eklemeyi planladığını açıkladı. Armstrong, Bitcoin’in kripto para alanındaki önemini dikkate alarak, daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin işlemlerini mümkün kılmak için Lightning’i entegre etme kararı aldıklarını belirtti.

Coinbase, Lightning Network’ün ödeme sistemlerinde devrim yaratacağını ve Visa ve Mastercard’ın hakim olduğu 150 milyar dolarlık sektörü alt üst edebileceğini daha önce belirtmişti. Lightning Network’ün, tüketicinin BTC‘nin temel ödeme katmanı olarak kullanılmasını sağlayarak mevcut ödeme işlemcilerini değiştirme potansiyeli bulunduğunu ifade etmiştir.

Coinbase CEO’su Armstrong, şirketin Lightning Network’ü entegre etme konusundaki ilgisini önceden de belirtmişti. Square CEO’su Jack Dorsey ise, bir Bitcoin ödeme sistemi oluşturmak için Coinbase ile çalışmaya istekli olduğunu açıkladı.

Öte yandan, Lightning Network, Bitcoin işlemlerini hızlandıran ve maliyetlerini düşüren bir Layer 2 ölçeklendirme çözümüdür ve mikro ödemeler ile daha hızlı işlemler sağlamaktadır. Dolayısıyla, Coinbase’in bu teknolojiye entegrasyonu, Bitcoin işlemlerinin hız ve maliyet açısından daha verimli hale gelmesine yardımcı olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano, Ethereum Rakipleri Karşısında Geride Mi Kalıyor? Santiment Raporu

Sonraki Haber

Shiba Inu Token’ı Yükselişe Geçti mi?

İlgili Haberler