Coinbase Hisselerine Yatırım Yapan Sürpriz Şirket!

Fatih Uçar

Çip üreticisi Intel bugün 500.000 ile 1.000.000 dolar arasında değere sahip Coinbase hissesine sahip olduğunu açıkladı. Miktar her ne kadar küçük olsa da artık kripto para birimlerinin ana akım tarafından kabul edildiğini gösteriyor. Bu rakam ilerleyen yıllarda yedi veya sekiz haneleri görebilir. Hatta Intel gibi kurumsal şirketler Bitcoin ve diğer kripto paraları direkt olarak bilançolarına da ekleyebilir. Ancak öncesinde bu tarz küçük adımlar atmaları gerekiyor.

Intel Dolaylı Kripto Yatırımı Yaptı

İkinci çeyrek finansal verilerini açıklayan Intel yaklaşık 3.014 adet Coinbase (COIN) hissesini elinde tutuyor. Nisan, mayıs ve haziran ayı verilerini içeren raporda dikkat çeken bu alımın haziran sonunda yapıldığı söyleniyor. Normal şartlarda bu tarz küçük alımların açıklanması şart değil ancak Intel’in halka açık 100 milyon dolardan fazla yatırımı bulunduğu için SEC’e yatırımlarını bildirme zorunluluğu bulunuyor.

Nisan 2021 tarihinde Nasdaq borsasında listelenen Coinbase hisseleri 210 ile 430 dolar arasında fiyatlandı. Geçtiğimiz günlerde şirketin hisseleri yeniden 280 dolara kadar çıkmış olsa da bir nebze geri çekilme yaşandı.

Coinbase Strateji Değiştiriyor

Şirketin CEO’su yakın zamanda yaptığı açıklamada artık çok daha hızlı olacaklarını duyurmuştu. Borsa bu açıklamadan sonra birçok kripto parayı sistemlerine tanımladı. Her geçen gün Coinbase kullanıcıları daha fazla kripto varlığa yatırım yapma imkanı buluyor.

Kripto para listeleme süreçlerini geliştiren borsa yasal olan tüm varlıkların sistemlerinde işleme açılacağını duyurmuştu. Şirketin her hafta birkaç kripto varlığı sistemlerine listelemesi ne denli hızlandıklarını gösteriyor. Gerekli incelemeleri ve değerlendirmeleri hızla tamamlayan borsa güvenilir gördüğü varlıkları müşterilerine açıyor.

İkinci çeyrekte kripto para ticaretinden elde ettiği rekor komisyonla kazançlarını katlayan Coinbase, daha fazla alternatif daha fazla kazanç mantığına nihayet kavuştu. Elbette bu rahatlama çok sayıda projenin daha fazla kullanıcıya açılmasını sağladı. Her geçen gün yeni yeni kripto para projeleri Coinbase müşterileriyle buluşuyor.

Üstelik ilerleyen süreçte borsanın Türkiye dahil çok sayıda ülkede geniş kapsamlı hizmet vermesi bekleniyor. Yerel düzenleyicilerle iyi ilişkiler kurmak isteyen borsa bu konuda Binance kadar hızlı davranmak istemiyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde de Binance CEO’su CZ regülasyonlar konusunda proaktif davranacaklarını açıklamıştı.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Twitter CEO’sunun Ethereum İle İmtihanı Devam Ediyor

Sonraki Haber

Cardano Fiyatı Neden Yükseliyor? ADA Yeni Rekor Kırabilir Mi?

İlgili Haberler