ChatGPT, 2024 Yılı İçin En İyi 5 Kripto Parayı Açıkladı!

Bitcoin Haber

ChatGPT, kripto para piyasasındaki gelişmeleri dikkatle takip ederek 2024 yılı için en iyi yatırım yapılacak ilk 5 kripto parayı açıkladı. Bu para birimleri; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) oldu.

ChatGPT, 2024 yılının ilk coin’i olarak Bitcoin’i tercih etti ve Bitcoin’i “ilk ve en tanınmış kripto para birimi” olarak tanımladı. Bu süre zarfında Bitcoin %67,7’lik bir büyüme yaşadı. İkinci sırada ise Ethereum yer aldı. Ethereum, yıllık %31,83’lük bir artış gösterdi ve piyasanın en büyük ikinci kripto parası olarak kabul edildi.

Üçüncü sırada, Binance’in yerel coin’i olan Binance Coin yer aldı. BNB, 2023 yılında %12,74’lük bir düşüş yaşamasına rağmen, ChatGPT tarafından önemli bir yatırım aracı olarak görüldü.

Dördüncü sıradaki coin ise Cardano (ADA) oldu. ChatGPT, Cardano’yu proof-of-stake (PoS) blockchain platformu olarak tanımladı ve 2024’te potansiyel olarak satın alınacak en iyi kripto para birimlerinden biri olarak işaret etti.

Beşinci ve son sıradaki kripto para birimi ise Polkadot (DOT) oldu. Polkadot, tek bir ağda çeşitli blockchain’leri destekleyen, yüksek düzeyde güvenlik, ölçeklenebilirlik ve yenilik elde etmeyi amaçlayan çok zincirli bir çerçeve olarak tanımlandı. 2023 yılında %12,88’lik bir düşüş yaşayan Polkadot, ChatGPT tarafından hala değerli bir yatırım olarak görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Dalgalanma: ETF Onayı Gerçek mi?

Sonraki Haber

Solana Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki DMCC’nin Ekosistem Ortağı Oldu

İlgili Haberler