Kripto Dünyasının Saygın Analisti, Cardano (ADA) Beklentilerini Açıkladı! 15 Dolar Hayal Mi?

Mert Bahçe

Cardano, her geçen gün büyümeye devam ediyor ve rakamlar basit fiyat hareketleri&işlem hacimlerinin ötesine geçiyor gibi görünüyor. Genişleyen kullanıcı tabanı ve artan bireysel benimsenme ile Cardano, büyümeye devam ediyor. Ancak merak edilen sorular da ardından geliyor, Cardano gerçekten ne kadar ileri gidebilir? ADA ne kadar yukarı tırmanabilir? Potansiyel olarak Ethereum’a rakip olabilir mi? Cardano 15 dolar olur mu? Bu soruların net bir cevabı olmasa da gelişim açısından yorumlanarak fikir yürütülebilir.

Fenomen Analisttten Cardano Yorumu

Crypto Capital Venture’ın son yayınında Cardano’nun piyasa değerinin potansiyel olarak 10 kat artabileceği iddia edildi. Bu da ADA’nın değerini 15 dolara koyuyor. Ünlü analist değerlendirmelerine şöyle devam etti: “Ethereum’un 10x ile 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasındansa Cardano’nun 10x ile 500 milyar dolarlık piyasa değerine çıkması çok daha gerçekçi bir ihtimal.”

Bu iddianın üzerine değerlendirilmesi gereken birkaç iyi nokta bulunuyor. Örneğin, Cardano blok zincirindeki staking işlemlerinin artışı göz önüne alınabilir. Bunun yanı sıra yaklaşık 31 milyar dolar değerinde ADA stake edildi ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ADA’nın toplam arzının %71.6’sına tekabül ediyor.

Ayrıca stake edilen adreslere sahip adresler sadece bir ayda %11 artarak 680.701’u ulaştı. Cardano’nun fiyat hareketleri de bu gelişmeler ile birlikte yukarı yönde hareket ediyor. Crypto Capital Ventures’a göre altcoin hala bir boğa koşusunun ortasında görünüyor. Ethereum ile benzer fiyat hareketleri izleyen Cardano’nun bir rallide olduğu belirtiliyor. Öte yandan zincir üzerindeki veriler, metrikler ve göstergeler, potansiyel bir boğa piyasasını onaylıyor. Son olarak Crypto Capital Ventures, Cardano hakkında şunları kaydetti: “Bence Cardano, ADA/ETH paritesinde baskın olmaya hazırlanıyor. Aynı şekilde ADA/BTC işlem çiftinde de hakim olacaktır.”

ADA, Ne Kadar İleri Gidebilir?

ADA hali hazırda %14.000 artmış durumda ancak kurumsal ilginin de oyuna dahil olmasıyla ekosistem evrim geçirdi. Hatta Grayscale geçtiğimiz günlerde portföylerine Bitcoin ve Ethereum’un hemen ardından Cardano’yu ekleyeceğini duyurmuştu. Bu gelişmeler ışığında Cardano’nun geleceği gözler önüne seriliyor. Ancak bu projelerin ne kadarının hayata geçeceğini yalnızca zaman gösterecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Madencileri Ülkede Protestolara ve Siyasi Krize Sebep Oldu! Sıcak Gelişme

Sonraki Haber

NBA Ekiplerinden Boston Celtics, Socios Ekosistemine Dahil Oluyor

İlgili Haberler