Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: İşte Kritik Seviyeler

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 doları aştı. Bununla birlikte BTC rekor geliştirdi. BTC gün içinde 61.683 dolar seviyesini gördü. BTC’nin bu artışı 70.000 dolar seviyesine potansiyel bir hareket olarak yorumlandı. Öte yandan olası bir düzeltme hareketinde önemli destek alanı 60.000 dolar seviyesinin korunması gerekiyor.

Uzun Vade Pozisyonu Korunmalı Mı?

SuperTrend göstergesi, yükseliş trendini doğrularken yatırımcıların uzun vadeli pozisyonlarını koruyabileceğinin altını çizdi. Bitcoin (BTC), 14 Mart 2021 itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesinin de üzerine çıkarak yeni rekor seviyelere kapıyı araladı. Kripto para piyasası lideri Bitcoin, bir düzeltme hareketine maruz kalmadan önce 61.745 dolar seviyesinde yeni bir rekora imza attı. BTC 60.000 dolar seviyesinde tutunamazsa büyük satış baskısına maruz kalabilir.

Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?

Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin, 59.910 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC fiyatının 60.000 dolar seviyesini koruması, yükselişin anahtar koşulu olarak belirtiliyor. Bununla birlikte; olası büyük satış emirleri, BTC fiyatında büyük kayıplara yol açabilir.

4 saatlik grafik, yükselen bir üçgen formasyonu çiziyor. Bu kanalın tepesindeki bir direnç, yükseliş trendine katkıda bulunur. Bu seviye korunmazsa Bitcoin önce 56.000 dolar ve sonrasında 54.000 dolar destek seviyelerine doğru bir düşüş kaydedebilir. MACD indikatörü düşüş hareketine yakın seyrediyor. MACD çizgisi sinyal hattının aşağısına sarkarsa aşağı yönlü bir hareket söz konusu olabilir. Bununla birlikte TD Sıralı Göstergesi satış sinyali gösterdi. Bu sinyal doğrulanırsa, Bitcoin fiyatı 60.000 doların altında düzeltme hareketine başlayabilir.

BTC 60.000 Dolar Seviyesini Aşarsa Ne Olur?

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı 60.500 dolar desteğine tutunursa, yükseliş trendi devam edebilir. Eğer BTC 62.000 doları aşarsa daha fazla satın alma baskısı görebilir. Bu şekilde bir hareketlenme piyasada FOMO’ya neden olabilir. Bu da BTC’nin 70.000 dolar ve üzeri seviyeleri görmesine katkıda bulunur.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Davasının Yeni Duruşma Tarihleri Belli Oldu: İşte XRP İçin Her Şeyin Değişeceği Dönem

Sonraki Haber

Rekorlu Hafta Sonun Ardından Önümüzdeki Hafta Kriptolar İçin Nasıl Geçecek? 

İlgili Haberler