Chainlink (LINK) Kripto Parası 8 Dolar Seviyesini Aştı

Bitcoin Haber

Chainlink (LINK), kripto para piyasasında 17. sırada yer alıyor ve merkezi olmayan veri hareketlerini ve diğer verileri güvenli bir şekilde entegre etme özelliği ile dikkat çekiyor. Son günlerde önemli bir yükseliş gerçekleştiren LINK, 8 dolar seviyesini aşmayı başardı.

Chainlink, 3 hafta önce 5.7 dolar seviyesinde bulduğu fiyat desteği sonrasında yükselişe geçti. Kripto para dünyasında yaşanan düşüşlerden bile etkilenmeyen LINK, yatırımcıya %40’lık bir yükseliş sunmuş görünüyor. RSI değeri de kademeli bir yükselişle birlikte aşırı alım bölgesi olan 70’in üzerine çıkmış görünüyor.

Tanınmış bir analist olan docXBT, son paylaşımında LINK fiyatı ile Bitcoin arasında yaşanan uyumsuzluğa dikkat çekti. LINK fiyatının geçmişte de 8 doların üzerine çıktığına dikkat çeken analist, bu durumda Bitcoin’de yaşanan ilginç değişimlere dikkat çekti ve şu sözleri söyledi: “Geçtiğimiz 15 ayda, 8 doların üzerine çıkan her bir LINK hareketi, ortalama olarak %22’lik bir Bitcoin satışına yol açtı.”

2023 yılının başından bu yana tam 6 kere 8 doların üzerine çıkan LINK fiyatı, Bitcoin satışlarını tetiklemiş görünüyor. Şu anda 8.170 dolar fiyatla işlem gören LINK’in, bunun yeniden yaşanmasına sebep olup olmayacağı ilerleyen süreçte belli olacak. Bu süre zarfında Bitcoin fiyatı 27.000 doların hemen üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Sonuç olarak, kripto para yatırımcıları, Chainlink’in (LINK) yükselişini ve Bitcoin ile olan ilişkisini dikkatle takip etmelidir. Kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olduğu ve risk taşıdığı unutulmamalıdır. Yatırımcılar, işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Hükümet Kapanması ve Kripto Para ETF’lerine Etkisi

Sonraki Haber

Orta Ölçekli Altcoin Projesi INJ’nin Büyüme Potansiyeli ve Bitcoin ile Ethereum’daki Mevsimsellik Üzerine Analiz

İlgili Haberler