Yükselişe Rağmen Chanlink (LINK) Düşüş Beklentileri Sürüyor

İlayda Peker

Son 24 saat içinde %9’un üzerinde artış yaşamış olsa da piyasa değeri bakımından en büyük 24. kripto para konumunda bulunan Chainlink (LINK) ile ilgili analistler bir düşüş beklediklerini ifade ediyor.

6,7 dolar ile 7 dolar arasında konsolide olan LINK, yazının kaleme alındığı sırada 6,87 dolardan işlem görüyor. 26 Temmuz’da tüm piyasada görülen düşüş ile birlikte LINK 6 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak FED’in kararınız açıklamasından sonra Bitcoin’in yükselişe geçmesi ile birlikte tüm kripto para birimlerindeki yükselişe LINK’in de ayak uydurduğu ifade edilebilir.

Ancak analistlere göre teknik görünümdeki değişikliğe rağmen, LINK hala düşüş eğiliminde. Dolayısıyla şu andaki LINK grafiklerinde görülen artışın, düşüş tezinin tersine çevrildiği şeklinde yorumlanmasının doğru olmadığı düşünülüyor. Analistlere göre kripto para biriminin düşüş tezini tersine çevirmesi için 8 doların üzerine yükselmesi gerekiyor.

Buna ek olarak LINK’in yükseliş trendine geçiş yapabilmesi için alım talebinin de sürekli artması gerektiği ifade ediliyor. Eğer alım talebi devam etmezse LINK fiyatı 6 dolarlık seviyenin altına gerileyebilir.

Altcoin, son 24 saatte gözle görülür bir artış yakaladı ve alım gücü de bir miktar toparlandı. Göreceli Güç Endeksine göre, satın alma gücü grafikte yavaş yavaş yükseldiği ve çizginin üzerine geçti. Bu satın alma talebi LINK’in fiyatını 6,7 ve hatta 6,8 doların üzerine taşımış gibi görünüyor.

Buna ek olarak LINK fiyatı, alıcıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirdiğinin bir göstergesi olan 20-SMA çizgisini de geçti. Talep yeniden ortaya çıktıkça, LINK 20-SMA çizgisinin üzerine yükseldi. Analistlere göre boğaların kontrolü tamamen ele alması için LINK’in 20 SMA çizgisinin üzerinde kalmaya devam etmesi gerekiyor.

Ancak analistler LINK konusunda hala tereddütlü ve bu sebeple yatırımcıların da temkinli olmasında fayda var.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum: Yeni Bir Yükseliş

Sonraki Haber

ETH Balinaları SHIB’den Vazgeçmiyor

İlgili Haberler