Chainlink’in Düşüşünün Sebebi Belli Oldu

İlayda Peker

Chainlink’in “muhteşem” rallisinin son zamanlarda bir duraklama düğmesine basmasının nedeni balinalar gibi görünüyor. Kripto analiz firması Santiment tarafından sağlanan verilere göre, 100.000 ile 10 milyon token tutan LINK adreslerinin sayısı 6 Ağustos’tan bu yana düşüşte.

Son zamanların popüler altcoin’i, 16 Ağustos’ta 20,10 dolar ile rekor seviyesini gördükten sonra kısa süre önce yüzde 26.92 oranında bir düzeltme yaşadı.

Bunun ardından Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, kendisini “LINK Marines” kaptanı ilan etti ve ana akım medya, LINK piyasasında 2020’de görülen ve token’ın yüzde 1.018 arttıran ralliyi yerel zirve olarak tanımladı.Bunun üzerine bireysel yatırımcılar he ne kadar bi FOMO yaşasa da büyük yatırımcılar da bu satış baskısı olarak kendini gösterdi.

Bunların sonrasında 17 Ağustos’ta LINK dakikalar içindeki %20’lik düşüş ile piyasada adeta şok etkisi yarattı. On-chain analist Ali Martinez, yaklaşık 64 balinanın ağdan ayrıldığını tahmin ediyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumunda olan LINK %15’in üzerindeki düşüşü ile 15.59 dolardan işlem görüyor.

XRP Etkisi

LINK’in “muhteşem” rallisi aslında yaklaşık olarak 200 projeyi içeren uzun bir ortaklık dizisiyle başladı. Ayrıca Chainlink, token sahiplerinin pasif gelir elde etmesine izin verecek stake işlemini de henüz başlatmadı.

Dolayısıyla analistler her ne kadar düşüş yaşanmış olsa da bu aşağı yönlü grafiklerin çok da uzun görülmeyeceğini düşünüyor.

Bununla birlikte Chainlink’in bu agresif stratejisinin XRP tarafından da kullanıldığını belirtmekte fayda var. Bu yüzden Chainlink’te XRP ile benzer grafiklerin görülüyor olması da şaşırtıcı değil.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Türk Şirketten Blockchain Hamlesi

Sonraki Haber

Bitcoin’de Hayati Seviye Belli Oldu

İlgili Haberler