Merkezi Olmayan Sosyal Ağ Friend Tech’te İşlem Ve Kullanıcı Sayısı Düştü

Bitcoin Haber

Friend Tech, merkezi olmayan sosyal bir ağ platformudur. Ancak son zamanlarda, platformda işlem ve kullanıcı sayısında önemli bir düşüş yaşanmıştır. Friend Tech, 21 Ağustos’ta 1,7 milyon dolarlık ücret alırken, bu miktar 26 Ağustos’ta %87 oranında düşerek 215.000 dolara gerilemiştir.

Friend Tech, 11 Ağustos’ta Coinbase‘in Layer-2 ağı Base’de bir beta sürüm lansmanı yapmıştır. Ancak bu lansmanın ardından platformun işlem sayısında da düşüş yaşanmıştır. 21 Ağustos’ta 525.000 işlem gerçekleşirken, bu sayı 27 Ağustos’ta %90 düşüşle 51.000’e gerilemiştir.

Friend Tech, kullanıcıların “anahtarlar” aracılığıyla özel mesajlar göndermesine olanak sağlar ve bu işlemlerden %5 pay alır. Ancak platformun kripto ve kripto dışı etkileyicileri çekmesine rağmen, Coinbase ödemeler risk yöneticisi Lisandro Rodriguez, platformun “açgözlülük ve kötü uygulama” nedeniyle “öldüğünü” belirtmiştir.

Dune analiz şirketinin verilerine göre, Friend Tech’teki alıcı ve satıcı sayısı da düşmüştür. 21 Ağustos’ta 58.000 alıcı ve 27.000 satıcı bulunurken, 27 Ağustos’ta bu sayılar sırasıyla 10.000 ve 7.800’e düşmüştür. Aynı dönemde platforma para girişi de %90,5 oranında düşerek 1,6 milyon dolara gerilemiştir.

Sonuç olarak, Friend Tech’te son dönemde yaşanan düşüşler, platformun kullanıcı sayısını ve işlem hacmini olumsuz etkilemiştir. Bu durum, platformun geleceği konusunda endişeleri de beraberinde getirmiştir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hong Kong, Web3 ve Blockchain Teknolojilerine Destek Veriyor

Sonraki Haber

Merkezi Olmayan Sosyal Medya Platformlarına Kullanıcı Çekme Zorluğu

İlgili Haberler