Cardano, Ethereum Rakipleri Karşısında Geride Mi Kalıyor? Santiment Raporu

Bitcoin Haber

Blockchain analiz platformu Santiment, Ethereum’un iki rakibi olan Polkadot (DOT) ve Kusama’nın (KSM), Cardano’yu (ADA) geride bıraktığını belirtti. Bu iki platform, son otuz gün içinde GitHub’da Cardano’dan daha fazla ilerleme kaydetti. Santiment, Polkadot ve Kusama’nın, bu yazın başlarında Cardano’yu geride bırakmasının ardından, gelişim hızını bir kez daha geride bıraktığını ifade etti.

Hem Polkadot hem de Kusama, son 30 gün içinde Github’da 570.1 taahhütte bulunarak diğer tüm kripto para birimlerine liderlik etmiş durumda. Cardano ise son 30 günde 548,77 GitHub işlemiyle üçüncü sırada yer aldı.

Santiment ayrıca, hangi projelerin mevcut ürünlerini geliştirmek ve yenilemek için en fazla çabayı gösterdiğini de açıkladı. DOT, yazı kaleme alındığında 4,02 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre 13. sırada yer alıyor. KSM ise 18,07 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre 173. sırada yer alıyor.

Analitik firma, kayda değer geliştirme faaliyeti yaşayan diğer projeler arasında Blockchain oracle Chainlink (LINK) ve eşler arası merkezi olmayan depolama ağı Filecoin’in (FIL) olduğunu belirtti. Chainlink ekibinin gelişim oranlarını oldukça belirgin bir şekilde artırdığı görülürken, Filecoin ekibi de Temmuz ayından bu yana hız kazanmaya başladı.

Son olarak, güncel piyasa değerine göre otuz ikinci sırada bulunan kripto para birimi FIL, son 24 saatte %1,2 oranında bir artış gösterdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fed Toplantısı Öncesi Kripto Para Piyasası ve Bitcoin’in Hedefi

Sonraki Haber

Coinbase, Bitcoin İşlemlerini Hızlandırmak İçin Lightning Network’ü Entegre Edecek

İlgili Haberler