ETH Rakibi Bu Altcoin’de Balina Aktivitesi Arttı!

İlayda Peker

Kripto analitik firması Santiment’e göre, Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin’in, balina aktivitesinde artış görülüyor. Santiment, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in (LINK) bu haftanın başlarında balina işlemleri açısından Haziran ortasından bu yana en aktif gününü yaşadığını belirtti.

Analitik firması, balina aktivitesindeki artışların “genellikle devamlı rallilerin anahtarı” olduğunu söylüyor. LINK yazının yayına hazırlandığı sırada 7.69 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 21. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %2,3 düştü, ancak son yedi gün içinde %12’den fazla arttı ve bu süre zarfında kripto pazarının çoğunu geride bıraktı.

Bunlara ek olarak genel piyasa açısından Santiment, kripto para birimlerinin hisse senetlerinden ayrılabileceğini dile getiriyor. Firma konuyla ilgili olarak “S&P 500, BTC, ETH ve diğer dijital varlıkları düşürmeden önce, geçtiğimiz hafta kripto para arayışındaydı. Yine de sektörler arasındaki sıkı ilişkinin kırıldığına dair işaretler var.” sözlerini kullanıyor.

Bitcoin İşlem Hacmi

Bunlara ek olarak Santiment, Bitcoin işlem hacmini de değerlendirdi ve işlem hacminin “ısındığını” dile getirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Salı günü büyük düşüş sırasında BTC, 14 Haziran’dan bu yana en yüksek işlem seviyesinde zirveye ulaştı. Hacim, Ocak ayının sonunda dibe vurmasından bu yana tüm yıl kademeli olarak arttı.” sözleri kullanıldı.

Öte yandan lider kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada 19.330 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde %3 oranında artış yaşadığı görülüyor. Bitcoin’in piyasa değeri ise 370,9 milyar dolar değerinde bulunurken toplam kripto para piyasasının değeri 935 milyar dolar değerinde.

Buna ek olarak BTC’deki yukarı yönlü hareket altcoin’leri de etkisi altına almış görünüyor. İşlem hacmi bakımından en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH), son 24 saat içinde %2,8 arttı ve 1.318 dolar bandında işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Kurucusu Do Kwon, Bitcoin’lerini Taşıdı Mı?

Sonraki Haber

Popüler Analistten Bitcoin (BTC) İçin Felaket Senaryosu

İlgili Haberler