BNB ve BTC Arasındaki Rekabet: Aktif Adresler ve İşlem Dinamikleri

Bitcoin Haber

BNB Chain, uzun bir süre boyunca günlük aktif adreslere göre kripto paralar listesinde ikinci sıradaki yerini korudu. Ancak, Bitcoin‘in istatistiklerinin BNB’ye yaklaşması ile bu durum değişebilir. Son verilere göre, Bitcoin bu metrikte BNB’yi geçmiş olabilir. Bu durum BNB’nin ağ etkinliğindeki düşüşün bir sonucu olabilir.

Analizlere göre, Tron en büyük blockchain olmaya devam etti ve ardından Bitcoin ve BNB geldi. Ancak BNB’nin 970 bin aktif adresine karşılık, Bitcoin’in 1 milyon aktif adresi bulunuyor. BNB Chain’in ağ faaliyetlerinde aylardır bir düşüş görülüyor.

Sadece aktif adresler değil, blockchain’in günlük işlemleri de son üç ayda düştü. BNB’nin aktif adresleri düşerken, Bitcoin’in istatistiklerinin yükseldiği ve bunun da Bitcoin’in BNB’yi geçmesine olanak sağladığı görülüyor. Ancak BNB’nin günlük işlemler açısından Bitcoin’in hala büyük bir farkla önünde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bitcoin, son birkaç günde değerinde ani bir yükseliş eğilimine tanık oldu. Bitcoin’in işlem ücretleri önemli ölçüde artarken, BNB’nin grafiği ters yönde hareket etti. Her iki kripto para da ağ faaliyeti açısından birbirleriyle iyi rekabet ederken, fiyat hareketleri durgun kaldı.

Son birkaç gün içinde BNB’nin fiyatında marjinal bir hareket gözlendi. Her iki token’ın fiyat hareketi değişken olmasa da, 24 saatlik işlem hacimleri çift haneli artış gösterdi. Bu durum, yatırımcıların bu token’larla işlem yapma istekliliğini yansıtabilir. Ancak Bitcoin, sosyal cephede BNB’den daha iyi performans gösterdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’nin 2027’de 500 Dolar Değeri Sınır Ötesi Ödemeler İçin Yeterli Olmayabilir

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı 25.000 Doların Altına İnince Kripto Piyasası Alarmda

İlgili Haberler