Başarılı Hedge Fonu Yöneticisi, Bitcoin ve Altını Nesil Farkı Paranteziyle Karşılaştırdı

Mert Bahçe

En başarılı yöneticilerden Ray Dalio, MarketWatch ile yaptığı son röportajda Bitcoin hakkında görüşlerini ifade etti. Dalio, eski nesil ile yeni nesli karşılaştırarak Bitcoin’e bakış açısını değerlendirdi.

Ray Dalio’dan Bitcoin ile Altın Karşılaştırması

Milyarder yatırımcı ve hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, medyaya yansıyan röportajında Bitcoin’in genç neslin altını olduğunu belirtti. Geçtiğimiz dönemlerde kripto para alanından şüphe eden Dalio, bu sıralarda Bitcoin demeçleriyle ilgi çekiyor. Deneyimli yönetici, altın yorumunu şöyle dile getirdi: “Bitcoin, genç neslin altınıdır. İçsel bir değeri yok ancak emsal değeri var. Bu bağlamda aslında Bitcoin’in bir değeri var.”

Dünyanın en büyük heedge fonu olan Bridgewater Associates’in baş yatırım görevlisi, Bitcoin’in saldırıya uğramadığı ve önemli bir benimsenme düzeyine ulaşmayı başardığı gerçeğinin dikkate değer bir performans olduğuna inanıyor. Aynı zamanda Dalio, fiat para cinsine ciddi bir alternatif olarak ortaya çıktığı düzeyde Bitcoin’in hükümet tarafından yasaklanacağı tahminine bağlı kaldı. Ancak Dalio, dünya çapında bir yasaklama beklemiyor.

Bu yılın mart ayında Dalio, hükümetlerin kriptoya sermaye akışını potansiyel olarak yasaklayabileceğini öne sürmüştü. Milyarder isim, Franklin d Roosevelt’in 1933’te altını yasaklaması ve vatandaşların mülklerine el koymak için harekete geçmesi gibi ABD hükümetinin Bitcoin’i yasaklayabileceğine inanıyor.

Milyarder İsim, Portföyünde Bitcoin Bulunduruyor

Portföyünün küçük bir yüzdesini Bitcoin’e ayırmanın onu korumaya yardımcı olacağını savunarak Dalio, çeşitlendirme adına bir kez daha güçlü bir çaprı yaptı. Medyaya yansıdığı üzere Dalio ilk olarak mayıs ayında az miktarda Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Ünlü Amerikalı yatırımcı, binlerce yıldır bir değer deposu olarak hayatta kalmayı başardığı için hala Bitcoin yerine altını tercih ediyor.

Ray Dalio, FED’in tahvil alım programını aşamlı olarak kaldırmasına rağmen para basmanın daha fazla enflasyona neden olabileceğini bildirdi: “Faiz oranlarının yükselmesine izin vererek bunu düzeltmeye çalışırlarsa ekonomi, siyaset ve piyasalar için bu çok kötü olur. Bu yüzden muhtemelen daha fazla para basmak zorunda kalacaklar ve bu da daha fazla enflasyona neden olacak.”


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) Yeni Bir Ralli Hazırlığında Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Popüler Analist: “Bu Altcoin Projeleri 2022’de Patlama Yapabilir!”

İlgili Haberler