BNB Chain’de Yüksek Geliştirme Faaliyetleri: BNB Fiyatı Etkilenecek Mi?  

Bitcoin Haber

Binance ekosistemi 2023 yılında, yasal kısıtlamalardan artan sayıda hacklenmeye kadar pek çok zorlukla karşılaştı. Ancak, kripto devi için durumun hafiflediğine dair işaretler vardı. 

BNB Chain’de Önemli Geliştirmeler 

Token Terminal’e göre, BNB Chain (BNB) platformda toplanan işlem ücretlerinde gözle görülür bir artış kaydederek haftalık %6’nın üzerinde bir büyüme oranı yakaladı. Bu sıçrama, zincirdeki günlük aktif kullanıcı sayısının aynı dönemde yaklaşık %5 artmasıyla artan ağ trafiğinden kaynaklandı. 

BNB Chain’in işlem maliyetini %40 oranında düşürmek için yaptığı son hamle, kullanıcıları ağına çekmede büyük rol oynamış olabilir. Ancak, dört gözle beklenecek daha çok şey vardı. 

BNB Akıllı Zinciri, 27 Nisan’da test ağında bir dizi iyileştirme ve yeni özellik getirecek olan ‘Luban’ hard forkunu gerçekleştirdi. 

Bunlar arasında en öne çıkanı, hızlı sonlandırma mekanizmasını getiren BEP-126 idi. Bu değişiklik, iki blokta blok kesinliğine ulaşmayı mümkün kılacak ve zincirin yeniden düzenlenmesi olasılığını azaltacaktır. 

Bununla birlikte, hızlı sonlandırma özelliği Plato yükseltmesine kadar tam olarak etkinleştirilmeyecektir. 

Bir başka geliştirme olan BEP-174, Aktarıcı Yöneticilerini tanıtarak aktarıcı beyaz listesinin yönetimini iyileştirmek için yeni bir yönetişim önerisi getirecektir. Ayrıca BEP-221, CometBFT ışık bloklarını doğrulamak için önceden derlenmiş yeni bir sözleşme sunacak. 

BNB Balina Birikimi 

Luban Yükseltmesi yalnızca test ağında başlatılmış olsa da, BNB’nin geliştirme faaliyetlerindeki sıçramanın da gösterdiği gibi, yükseltmenin yakında ana ağda yayınlanacağına inanmak için nedenler vardı. Bu metrik, bir ağın ürünlerin yeteneklerini geliştirme konusundaki kararlılığının bir göstergesidir. 

Büyük adresler bu ekosistem güncellemelerine tepki gösterdi ve portföylerini BNB tokenları ile doldurmaya başladı. Büyük adresler tarafından tutulan ve 22 Nisan’a kadar durgun olan arz, son zamanlarda bir artış gösterdi. 

Yine de bu durum yatırımcıların algısında bir değişiklik yaratmaya yetmedi. Bu durum, ağırlıklı hissiyatın negatif bölgede seyretmesiyle açıkça görüldü. Basın saatine göre BNB, CoinMarketCap verilerine göre 24 saatlik dönemde %3’ten fazla düşüşle 320,52 dolardan el değiştirdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Injective (INJ) Haftalık %17 Yükseldi, Bitcoin (BTC) 29.000 Dolar Üzerinde İstikrarlı! 

Sonraki Haber

SHIB Yakım Oranı Yüzde 384 Arttı! Fiyat Nasıl Etkilenecek? 

İlgili Haberler