BNB Coin Zorlu Sınavda: Fiyat Tahmini ve Analiz

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘ın desteklediği BNB Coin, 212 dolardan alıcı buluyor. BTC’nin 26.000 dolar seviyesini sağlamlaştırmaya çalıştığı bir dönemde, BNB Coin’in fiyatı Nisan 2023’ten bu yana düşüşte. Ancak günlük zaman dilimindeki bir yükseliş paterni, önemli bir yukarı yönlü hareketi tetikleyebilir.

Haftalık zaman dilimindeki teknik analiz, BNB’nin fiyatının 210 gündür 930 dolarlık yatay destek alanı içinde olduğunu gösteriyor. Ancak BNB, Ağustos ayında bir sıçrama yaşadı ancak artışını sürdüremedi ve bu hafta destek alanına geri düştü. Binance borsasını çevreleyen haberlerin büyük çoğunluğu olumsuz.

Günlük teknik analiz, haftalık analize kıyasla daha yükseliş eğiliminde. Bunun ana nedeni, çift dip formasyonunun oluşması. Çift dip formasyonu, genellikle yukarı yönlü hareketlere yol açar ve RSI’daki yükseliş sapması ile birleştirildiğinde, momentumun artmasına ve fiyat düşüşünün hızlanmasına neden olur.

Bir yükseliş formasyonuyla birleşen bu durum, BNB Coin’in yukarı yönlü bir harekete geçme olasılığını artırıyor. Eğer bu gerçekleşirse, BNB Coin’in fiyatının yüzde 20 artarak 255 dolarlık direnç seviyesine ulaşabileceğini görüyoruz. Ancak, 210 doların altındaki kapanışlar bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılabilir ve düşüş başlarsa, hedef 170 dolar olabilir.

Bu analizler, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığı unutulmamalı, yatırımcılar kendi araştırmalarına dayanarak işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uniswap (UNI) Satıcıları Destek Seviyesinin Altında Düşüş Eğilimi Gösteriyor

Sonraki Haber

Curve (CRV) Fiyatı 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi: Tasfiye Riski Artıyor

İlgili Haberler