“Kriptolar Göründükleri Kadar Karışık Değiller”

İlayda Peker

Geçmişten günümüze kripto para birimi ile ilgili sosyal medya görüşleri, geliştiriciler, fiyatlar ve start-up’lar olağanüstü bir büyüme kaydetti. Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz de yayınladığı bir raporda, geçmişteki bu büyümenin gelecekteki yatırımlar için uygun bir döngü oluşturabileceğini düşündüğünü belirtti.

3 Döngü

ABD merkezli şirket 15 Mayıs’ta yayınladığı raporda, üç döngü boyunca kripto para birimlerini analiz etti ve yukarıda bahsi geçen tüm etkenlerin 2010, 2013 ve 2017’de zirveye çıktığını ortaya koydu. Şirkete göre, 2010’dan günümüze kadar “bileşik yıllık büyüme oranları (CAGR)”, her ne kadar dalgalı bir şekilde ilerlese de tüm bu kilit metriklerdeki büyümelerin istikrarlı olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan raporda yapılan açıklamalarda, “2017 döngüsü; ödemeler, finans, oyunlar, altyapı ve web uygulamaları da dahil olmak üzere çok çeşitli alanlarda düzinelerce heyecan verici proje ortaya çıkardı.” ifadeleri kullanılıyor.

Ayrıca Andreessen Horowitz, son döngüde ortaya çıkan yenilikçi fikirlerin tutarlı olması halinde; sosyal medya, geliştiriciler ve start-up faaliyetleriyle birlikte Bitcoin fiyatında da artışa sebep olacak “dördüncü bir kripto döngüsünü” başlatma potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor.

Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Kripto döngüleri kaotik görünse de, uzun vadede yeni fikirlerin, kodların, projelerin ve girişimlerin sürekli büyümesini sağladılar. Teknologlar ve girişimciler önümüzdeki yıllarda kriptoyu ileriye taşımaya devam edecekler. Ortaya çıkacak şeyi görmek için sabırsızlanıyoruz.

Andreessen Horowitz ve Kriptolar

Andreessen Horowitz, Nisan ayı ortasına kadar süren endüstri girişimcileri için yedi haftalık bir eğitim kursu olan çevrimiçi “Crypto Startup School” dan videolar yayınladı. Firma aynı zamanda Libra, MakerDAO (MKR) ve Coinbase gibi kripto şirketlerine yatırım yapan ilk girişim sermayesi gruplarından da biriydi.

Kaynak: CointelegraphTotal
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’nin Para Birimi Olarak Değeri Yok Mu?

Sonraki Haber

FED Başkanı: “FED Doları Dijitalleştirebilir”

İlgili Haberler