Ripple Fiyatı: XRP Şaşırtan Performansıyla Günün İlk 10’una Girdi!

İlayda Peker

XRP son 24 saatte sergilediği %6’nın üzerindeki artış performansı ile Pazartesi gününün en iyi performans gösteren ilk on kripto para birimi arasına girmeyi başardı. Ripple fiyatı dün 0,234 dolar bandındaydı ve geçen hafta Pazartesi günü 0,248 dolar seviyesinde işlem görüyordu. ama XRP bugün 0,253 dolara yükseldi ve önemli bir direnç seviyesi olarak lanse edilen 0,250 doların da üzeri görülmüş oldu.

XRP Fiyatı

Kısa vadeli fiyat karşılaştırmalarını bir kenara bırakırsak, her ne kadar XRP yıl başından bu yana %28,7 artmış olsa da hala 2020 yılının en kötü performans sergileyen 10 kripto para birimi arasında yer alıyor.

Bunların yanında Ripple’ın mevcuttaki artış performansı, KuCoin borsasından çalınan ve 4,5 milyon dolar değerinde olan XRP’nin bilgisayar korsanları tarafından taşınmasının hemen arkasından geldi. Yapılan açıklamalarda günlük 1,5-2 milyon dolar işlem hacmi bulunan bir kripto para biriminin 4,5 milyon dolar değerindeki XRP’nin taşınmasından kötü etkilenmeyeceği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak kendini XRP kripto para birimini desteklemeye adamış bir firma olan Ripple, projelerin karbon ayak izini azaltmak için kullanabileceği bir araç üretmek için Energy Web Foundation ile işbirliği yaparak, kısa süre önce 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşmayı taahhüt etti. Bu da XRP’nin Bitcoin’den daha iyi olduğunu kanıtlamak için attığı son adım gibi görünüyor.

XRP ve BNB

Her ne kadar Ripple bugün en iyi performans gösteren 10 varlık arasında yer alsa da Binance Coin (BNB) son 1 haftalık performans de XRP’yi geride bıraktı. BNB son 7 günde %9.5 artışla 28,67 dolara ulaştı.

Bilindiği gibi Binance Coin, kripto para işlem platformu Binance’in kripto para birimi ve doğal olarak atılan adımlardan etkileniyor. Binance’in geçtiğimiz haftalarda arka arkaya attığı pozitif adımlar düşünüldüğünden BNB‘nin artış performansı şaşırtıcı olmuyor.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dijital Euro 2021’de Geliyor Mu?

Sonraki Haber

SEC Başkanı’ndan Önemli Açıklama: Hisse Senetleri Tokenize Olabilir!

İlgili Haberler