Blockchain Tabanlı Ödeme Hizmetleri ve Chainlink (LINK) ile SWIFT İşbirliği

Bitcoin Haber

Blockchain tabanlı ödeme hizmetlerinin gelecekte daha yaygın hale geleceği öngörülüyor. Bu alanda faaliyet gösteren Visa, Mastercard ve SWIFT gibi şirketler, kripto para birimleri için ortaklar bulmayı başardı. Ancak kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar, bu gelişmelere rağmen bazı kripto paraların değer kaybetmesine neden oluyor.

Chainlink (LINK) fiyatı, kripto para piyasalarındaki düşüş eğilimine rağmen 6 dolarlık direnç seviyesini aşmayı başaramadı. Chainlink, CitiBank ve diğer küresel finans kurumlarıyla işbirliği yaparak, SWIFT ağı üzerinde tokenizasyon testi gerçekleştirdi. Testin başarılı olmasının ardından, LINK’in fiyatı 4 Eylül’de 6 dolar seviyesini geçici olarak aştı.

31 Ağustos’ta SWIFT, Chainlink altyapısının kullanıldığı işlem testlerinin sonuçlarını yayınladı. Testte CitiBank ve diğer bazı küresel finans kuruluşları yer aldı. SWIFT’in raporunun ardından, 100.000 ile 1 milyon LINK bakiyesine sahip olan kripto balinaları, bakiyelerine 2 milyon LINK Coin daha ekledi.

Balinaların bu alımları, Chainlink’in DeFi ve TradFi kurumları arasında büyük ölçekli bir işbirliğini kolaylaştırmada merkezi bir rol oynayabileceğine olan güvenlerini artırdı. Eğer balinalar satın almaya devam ederse, artan piyasa likiditesi LINK fiyatını önümüzdeki haftalarda yeni zirvelere taşıyabilir.

LINK fiyatı, 6,14 dolarlık kritik bölgenin hemen altında alıcı buluyor. Fiyatın bu bölgeyi aşması ve 6,43 dolar üzeri kapanışlar yapabilmesi durumunda, fiyatın 6,81 ve 7,39 dolara kadar yükselmesi bekleniyor. Bu bölgenin altında ise 5,6 ve 5 dolarlık destek seviyeleri bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple (XRP) İçin Üç Haneli Fiyat Artışı Tahminleri

Sonraki Haber

HBAR’ın Fiyat Düşüşü ve Bitcoin’den Gelen Haberlerin Yatırımcılar Üzerindeki Etkisi

İlgili Haberler