Önümüzdeki Günlere Dikkat: Analistler Bu Kriptoda Ciddi Artış Bekliyor

İlayda Peker

Analistlere göre Chainlink’in (LINK) yaşadığı duraklama, piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimi bir ralliye hazırlıyor olabilir. Analistler LINK’in son toparlanmasının ardından ortaya çıkan teknik bir göstergenin bunu kanıtladığını düşünüyor.

Chainlink’te “Boğa Bayrağı” olarak adlandırılan formasyon, yükseliş trendi sırasında aşağı yönlü bir düzeltme olarak ortaya çıkıyor. Çoğu yatırımcı, fiyat hareketinin belirli kriterleri karşılaması nedeniyle, bu göstergenin oluşumunu yükselişin devamının bir işareti olarak görüyor.

Analistlere göre, LINK/USD paritesi bir Bull Flag oluşumunu şu sebeplere onaylıyor:

  • Parite, önceki bir yükseliş trendini kaydetti.
  • Token 20 dolara yükseldikten sonra aşağı doğru bir eğimle konsolide oldu.
  • Geri çekilme yaklaşık yüzde 50’den fazla bir oranda gerçekleşti.
  • LINK/USD, aşağı yönlü konsolidasyon aralığından yukarı yönlü bir çıkış sergiledi.

Yapılan açıklamalara göre, Chainlink şu anda 13,48 dolara doğru yükselmeye hazırlanıyor. Bunların yanında LINK’in teknik göstergelere göre hedefinin 22-23 dolar dolduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak LINK’in birçok yükseliş eğiliminin tamamen ana projesi Chainlink’in başarısına bağlı olduğu düşünülüyor. Chanlink, “akıllı sözleşmeler ve harici veri kaynakları arasında bir ara katman olarak hizmet veren merkezi olmayan bir oracle ağı” olarak tanımlanabilir. Bu, akıllı sözleşmelerin zincir dışı veri akışlarını etkin bir şekilde güvence altına almasına olanak tanıyor.

LINK ise Chainlink ekosistemi içinde bir yardımcı program token’ı olarak çalışıyor. Protokol, hizmetleri sağlamak için ve node operatörlerini ödüllendirmek için LINK kullanıyor. Bunaların yanında node’lar, oracle hizmetleri sağlamak için LINK‘i teminat olarak paylaşabilir. Stake etme işlevinin ise 2020 bitmeden hayata geçmesi planlanıyor.

Öte yandan merkezi olmayan finans sektöründe Chainlink protokolünün ortaya çıkan kullanımı, LINK’in benimsenmesini artırdı. Chainlink’in bir yıl içinde yüzde 624 arttığı görülüyor.

Kullanım Durumları

Medium’da bir pro-Chainlink yayını olan SmartContent, Chainlink‘in potansiyel benimseme eğrisini kullanarak LINK için bir yükseliş durumu sundu. Oracle platformunun, öncelikle off-chain hesaplamalar, akıllı sözleşmeleri API’ler aracılığıyla birbirine bağlaması ve işletmelerin farklı blok zincirlerinden veri toplaması için bir ağ geçidi olmak üzere yalnızca canlı veri akışlarından daha fazlasını sunabileceğini belirtti.

Bunların yanında Chainlink’in temelleri birçok analiste güçlü görünüyor. Bu da otomatik olarak kendi yerel token’ı LINK için daha fazla talep olacağı şeklinde yorumlanıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analistler Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) 16.000 Dolar Ne Zaman Görülecek?

Sonraki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 10/11/2020

İlgili Haberler