Bitcoin’in Geleceği: Düzenleyici Kararlar ve Kripto Piyasa Beklentileri

Bitcoin Haber

Haftanın başında Bitcoin‘in fiyatı 26.000 dolar civarında seyrediyordu. Ancak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı zafer kazanan kripto para yöneticisi Grayscale’in etkisiyle bu rakam 28.000 dolara kadar çıktı. Ancak analist Doctor Profit, bu durumun Bitcoin’in büyüme aşamasına girdiği anlamına gelmediğini belirtti. Profit, Bitcoin’in 2024 halving sonrası pozitif bir ralliye gireceğini tahmin ediyor ve ABD’deki düzenleyicilerin bir veya daha fazla Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylaması durumunda dijital varlık piyasasına girişlerin tetiklenebileceğini belirtti.

Doctor Profit, Eylül ayının Bitcoin ve kripto piyasası için genellikle en kötü ay olduğuna dikkat çekti. Bitcoin fiyatının bu ay yatay bir hareket izlemesini ve 13 Eylül 2023’te açıklanacak en son enflasyon verilerinin ardından Bitcoin volatilitesinde bir artış yaşanmasını bekliyor.

ABD Merkez Bankası’nın bir sonraki toplantısında faiz artırımı veya duraklatma kararı alacağı belirtiliyor. Herhangi bir oran artışının yüksek riskli bir varlık olan Bitcoin’e zarar verebileceği düşünülüyor. Kripto para analisti Profit Blue, Bitcoin’in 24.000 dolara düşeceğini öngördü.

Bununla birlikte, kripto topluluğu borsalardan BTC çekme hacimlerinin son üç ayda mevduatlardan daha yüksek olduğunu belirtiyor. Bu durum, yatırımcıların kripto paralardan çıkmaya hazır olmadığını gösteriyor. Daha az sayıda satıcının varlık fiyatını destekleyebileceği düşünülüyor.

Son olarak, kripto paralar ve ABD faiz oranları arasındaki ilişkinin önemi giderek artıyor. Yüksek faiz oranları, geleneksel yatırımcıları çekerken, düşük faizler kripto para talebini artırabilir. Kripto piyasası, faiz kararlarına duyarlı bir şekilde tepki gösteriyor ve bu ilişkinin gelecekte daha fazla izlenmesi gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

HBAR’ın Fiyat Düşüşü ve Bitcoin’den Gelen Haberlerin Yatırımcılar Üzerindeki Etkisi

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatları ve Beklentiler: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

İlgili Haberler