“Bitcoin’in Artan Hakimiyeti Altcoin’leri Tehdit Ediyor”

Bitcoin Haber

Altcoin‘ler için zorlu bir süreç başlıyor. Bitcoin‘in kripto para piyasasındaki hakimiyeti artıyor ve bu, altcoin’lerin Bitcoin karşısındaki kazançlarını kaybetme tehdidiyle karşı karşıya olduklarını gösteriyor. TradingView tarafından takip edilen verilere göre, Bitcoin’in toplam piyasa değerindeki hakimiyet oranı, 16 Ekim’de yüzde 52,45’e yükselerek Nisan 2021’den bu yana görülmeyen en yüksek seviyeye ulaştı.

BTC.D grafiğindeki yükseliş, Haziran ayında görülen ve yüzde 38 ile yüzde 48 arasındaki uzun soluklu aralığın sonuna gelindiğine işaret ediyor. Fairlead Strategies tarafından yapılan teknik analiz, Mart-Nisan 2021’deki boğa piyasası günlerinde BTC.D grafiğinde görülen yüzde 60’tan yüzde 40’a düşüşü tersine çevirerek önümüzdeki günlerde de devam edebileceğini gösteriyor.

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, “Bitcoin hakimiyeti grafiği, özellikle bu yaz iki yıllık bir işlem aralığını kırdıktan sonra daha da yükselmeye hazırlanıyor” dedi. Stockton’a göre, Bitcoin’in hakimiyeti artacak ve altcoin’ler 2021’in ilk yarısındaki kazançlarını kaybedebilecekler.

Bitcoin’in hakimiyet oranı Haziran ayının en yüksek seviyesi olan yüzde 52,18’in üzerine çıkacak olursa yönünü yüzde 60,17’ye karşılık gelen Fibonacci yüzde 0,618 seviyesine çevirecek. Bu durum altcoin’lerdeki kayıpların, özellikle de BTC işlem paritelerindeki kayıpların derinleşmesine neden olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink Balinaları Durmak Bilmiyor: Yükseliş Beklentisi Artıyor

Sonraki Haber

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den Büyük USDC Transferi

İlgili Haberler